Sequel „Lśnienia” ma już reżysera. Kto powoła do życia filmową wersję książki „Doktor Sen”?

Sergiusz Kurczuk
29.01.2018 15:30
Sequel „Lśnienia” ma już reżysera. Kto powoła do życia filmową wersję książki „Doktor Sen”? Fot. kadr z filmu Lśnienie

Wygląda na to, że rok 2019 będzie należał do filmowych adaptacji horrorów Stephena Kinga. Już niedługo zobaczymy drugą część „Lśnienia” w reżyserii Mike'a Flanagana. 

W 2019 roku w kinach pojawi się nie tylko druga część filmu „To”. Pod koniec 2017 roku pisaliśmy o ewentualnym sequelu „Lśnienia”. Mike Flanagan, reżyser znany z filmu „Ouija: Narodziny zła”, w jednym z wywiadów mówił, że w przyszłości chciałby znowu stworzyć adaptację prozy Stephena Kinga. Wtedy padła propozycja przeniesienia na duży ekran drugiej części „Lśnienia”, zatytułowanej „Doktor Sen”. W 2017 roku powołał do życia inną powieść pisarza - „Grę Geralda”, którą zrealizował dla platformy Netflix. Informację jako pierwszy podał portal Deadline. 

„Doktor Sen” - o czym jest?

W książce Kinga pojawia się syn Jacka Torrance'a. Danny jest już 40-letnim mężczyzną, który stara się zapomnieć o horrorze, który rozegrał się w hotelu Panorama. Popada w alkoholizm i nie radzi sobie ze wzmagającą się agresją. Na domiar złego o swoim istnieniu dają znać jego nadnaturalne moce. Ukojenie znajduje w małym amerykańskim miasteczku, gdzie jako Doktor Sen za pomocą swoich zdolności pomaga umierającym ludziom. Szczęście nie trwa długo. W mieście pojawia się bowiem organizacja znana jako Prawdziwy Węzeł. Zadaniem grupy jest odnajdywać i porywać dzieci obdarzone mocami podobnymi do tych, które posiada Dan. 

Stephen Kinga napisał kontynuację wydanego w 1977 roku „Lśnienia” po 36 latach. Książka została doceniona zarówno przez czytelników, jak i krytykę. W 2013 roku King został za nią nagrodzony Nagrodą Brama Stokera. 

Sequel „Lśnienia” - kiedy premiera?

Na razie trwają wstępne prace nad adaptacją książki Kinga. „Doktor Sen” ma się jednak pojawić w 2019 roku. Na razie nie podano szczegółowej daty. W pierwszej kolejności Flanagan zajmie się przerobieniem scenariusza autorstwa Akivy Goldsmana, który będzie producentem wykonawczym. Film zostanie wyprodukowany przez Trevora Macy i Jona Berga w firmie Vertigo Entertainment. Film Flanagana raczej nie będzie kontynuacją głośnego „Lśnienia” Stanelya Kubricka, który zmienił bardzo wiele wątków pojawiających się w książce Kinga. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.