Serial „Misfits” doczeka się amerykańskiej wersji

Kamil Dachnij
08.06.2017 12:51
Serial „Misfits” doczeka się amerykańskiej wersji Fot. kadr z filmu

Nie tylko filmy są nieustannie rebootowane. Ostatnio coraz częściej dzieje się tak z serialami. Brytyjska produkcja znana u nas pod tytułem „Wyklęci” jest kolejny tytułem, który zostanie przerobiony na nowo. 

„Wyklęci” to kultowy brytyjski serial, który zadebiutował na małym ekranie w 2009 roku i doczekał się pięciu sezonów. Opowiadał o piątce młodych przestępców, którzy po niecodziennej burzy zyskują nadludzkie moce. Pełny humoru i nie pozbawiony mrocznego klimatu, w ciekawy sposób wykorzystywał superbohaterską konwencję, aby eksplorować poważniejszą tematykę jak nastoletnią ciążę, gwałt i rasizm. Kwestią czasu było, aż amerykanie pokuszą się o nową wersję serialu.

Stanie się to za sprawą stacji Freeform, która zamówiła pilot „Misfits”. Jego reżyserem została Victoria Mahoney, która pracowała wcześniej przy serialach „Chirurdzy” oraz „American Crime”. Howard Overman, autor oryginalnego serialu, wraz z Diane Ruggiero-Wright (znana z „iZombie” oraz „Veronicy Mars”), Joschem Schwarzem i Stepahnie Savage będą producentami wykonawczymi reboota, jeśli pilot dobrze się sprawdzi wśród widzów. Ruggiero-Wright napisze jego scenariusz i zarazem będzie pełnić funkcję showrunnera.

Do obsady pilota dołączyło już czterech aktorów – Ashleigh Lathrop („Sirens”)  zagra materialistyczną Alishę, Tre Hall („Rebel”) nieszczęśliwego piłkarza Curtisa, Jake Cannavale („Siostra Jackie”) oszusta Nathana oraz Allie MacDonald („Orphan Black”) temperamentną Kelly. Brakującym ogniwem jest postać nieśmiałego Simona, którego w oryginalnym serialu grał Iwan Rheon, znany na całym świecie ze swojej roli Ramsaya Boltona z „Gry o tron”.

Fani „Wyklętych” mogą mieć uzasadnione obawy odnośnie przeniesienia jego akcji na realia amerykańskie. Póki co nie znamy daty premiery pilota. Sytuacja ta wpisuje się też w modny ostatnio trend rebootowania kultowych seriali. Pisaliśmy wcześniej o innym pomyśle Amerykanów, czyli stworzenia aktorskiej wersji znakomitego anime „Cowboy Bebop”

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.