Helen Mirren zagra antagonistkę w sequelu "Shazama!"

24.03.2021 11:21
Shazam 2 część Fot. Courtesy of Warner Bros. Pictures/Capital Pictures/East News

Helen Mirren podpisała kontrakt ze studiem odpowiedzialnym za produkcję "Shazam: Fury of the Gods". 75-letnia gwiazda kina i posiadaczka tytułu szlacheckiego wcieli się główną przeciwniczkę nad wyraz "młodego duchem" superbohatera.

Helen Mirren to aktorka, która żadnej roli się nie boi. Jest jedną z nielicznych 75-letnich kobiet w świecie kina (o ile nie jedyną), która jednego dnia wciela się w Królową Elżbietę II i Katarzynę Wielką, a następnego występuje w seriach takich jak "Red" czy "Szybcy i wściekli". Teraz do jej bogatego dorobku artystycznego dołączy rola czarnego charakteru w filmie superbohaterskim. 

Polecamy

Helen Mirren jako Hespera w "Shazam: Fury of the Gods"

Czterokrotnie nominowana do Oscara Dame Mirren wcieli się w postać Hespery w sequelu "Shazama!" o podtytule "Fury of the Gods". Jak podaje portal Deadline, Hespera ma być córką Atlasa, jednego z bogów, którego przymioty spływają na młodego Billy'ego Batsona w momencie, gdy wypowiada słynne "Shazam!". W mitologii greckiej nimfa leśna Hesperia była jedną z kochanek Atlasa, a nie jego córką, ale jak wiadomo - ekranizacje komiksów superbohaterskich to nie lekcje mitologii. W tym przypadku jednak, bohaterka Mirren nie pochodzi nawet z DC Comics (a przynajmniej nie dotarłam do takiej informacji), lecz jest efektem autorskiego pomysłu filmowców. 

Polecamy

"Shazam: Fury of Gods" - obsada i twórcy

Wśród rzeczonych filmowców odpowiedzialnych za sequel "Shazama!" znaleźli się twórcy pierwszej części: reżyser David F. Sandberg, scenarzysta Henry Gayden i producent Peter Safran. Dobrze znane nazwiska pojawią się także w obsadzie. W sequelu powrócą m.in. Asher Angel jako Billy Batson, Jack Dylan Grazer jako Freddy i Adam Brody jako superbohaterska wersja Freddy'ego oraz oczywiście Zachary Levi w roli tytułowego Shazama. Poza Helen Mirren, do tego aktorskiego zestawu dołączyła jeszcze 19-letnia Rachel Zegler ("West Side Story"), która - zgodnie z doniesieniami The Hollywood Reporter - ma grać siostrę (!) 75-latki.

Polecamy

"Shazam!": Kiedy premiera 2. części?

Premiera "Shazam: Fury of the Gods", podobnie jak wielu innych produkcji, została opóźniona względem pierwotnych planów z uwagi na pandemię koronawirusa. Sequel filmu DC z 2019 roku ma trafić na ekrany kin dopiero 2 czerwca 2023 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.