„Shazam!” będzie kolejnym filmem DC po „Aquamanie”

Kamil Dachnij
21.07.2017 15:55
„Shazam!” będzie kolejnym filmem DC po „Aquamanie” Fot. materiały prasowe

Prace nad przyszłym filmem z kinowego uniwersum DC mają ruszyć na początku 2018 roku. 

The Hollywood Reporter podał, że film o chłopcu Billym Batsonie, który po wypowiedzeniu słowa Shazam, zmienia się w superbohatera obdarzonego mocami mitycznych postaci (siłą Herkulesa, wytrzymałością Atlasa, wiedzą Salomona, mocą Zeusa, szybkością Merkurego, odwagą Achillesa) będzie 7. z kolei produkcją na podstawie komiksów DC. To plasuje ją tuż po premierze „Aquamana”. Zdjęcia do „Shazama!” mają ruszyć w lutym 2018 roku i jego reżyserem został David F. Sandberg („Kiedy gasną światła” oraz „Annabelle: Narodziny zła”).

Jednak najważniejszą informacją jest brak obecności Dwayne’a „The Rock” Johnsona w obsadzie filmu. Gwiazdor miał zagrać złoczyńcę Black Adama, ale prawdopodobnie wypadł z projektu z powodu napiętego harmonogramu. Sytuacja jest o tyle dziwna, że postać ma otrzymać swój własny spin-off, więc DC jest zobowiązane wprowadzić bohatera w którymś z nadchodzących filmów. Miejmy nadzieję, że zapowiadana walka między Black Adamem a Supermanem dojdzie do skutku.

„Shazam!” powstanie w podległej Warner Bros. wytwórni New Line i pojawi się w kinach prawdopodobnie w 2019 roku. Póki co trwa casting, więc nie wiadomo kto mógłby wystąpić w filmie. Pojawiły się spekulacje, że główną rolę może otrzymać Armie Hammer („The Social Network”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”).

Warto przytoczyć pokrótce historię powstania Shazama, który nie został stworzony przez DC Comics, lecz wydawnictwo Fawcett Comics. Komiks z bohaterem wówczas znanym jako Kapitan Marvel odniósł w latach 40. XX wieku ogromny sukces, przebijając nawet sprzedaż zeszytów ze Supermanem. Jednak wszystko skończyło się w następnej dekadzie, gdy DC pozwało wydawnictwo z powodu jawnych zapożyczeń z postaci Kal-Ela. Fawcett poszło na ugodę i zapłaciło 400 tysięcy dolarów odszkodowania. Chwilę później z racji słabej sprzedaży byli zmuszeni zakończyć publikację. Na niemal 20 lat superbohater zniknął ze świata komiksu. Jego powrót nastąpił w 1972 roku, gdy DC wykupiło prawa do postaci Kapitana Marvela, zmieniając jego pseudonim na Shazam. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.