Sigourney Weaver walczy z obcymi w 22 minutowym filmie Neilla Blomkampa

Kamil Dachnij
16.06.2017 12:59
Sigourney Weaver walczy z obcymi w 22 minutowym filmie Neilla Blomkampa Fot. kadr z filmu

Krótkometrażowy obraz „Rakka” to część eksperymentalnego projektu od niedoszłego twórcy „Obcego 5”. 

Neill Blomkamp postanowił walczyć z rozczarowaniem, jakim okazał się odrzucony projekt 5 części „Obcego”, w najlepszy z możliwych sposobów. Zainicjował przedsięwzięcie Oats Studios, które skupiać będzie serię eksperymentalnych filmów krótkometrażowych z rejonu science fiction. Widzowie dostaną możliwość wybrania obrazu, który ich zdaniem jest warty rozwinięcia w pełny metraż. Po pierwszych zapowiedziach filmu zatytułowanego „Rakka”, otrzymaliśmy jego 22 minutową wersję.

Film opowiada o świecie zdominowanym przez zaawansowanych technologicznie kosmitów. Narratorka filmu na samym początku zdradza, że przypominające jaszczury stwory przybyły na ziemię, aby unicestwić ludzi. Ludzkość jednak się nie poddaje i szuka sposobu, aby pokonać najeźdźców. Wśród nich jest Jasper (Sigourney Weaver) i jej grupa, której udało się stworzyć urządzenie blokujące zdolności obcych do przejmowania umysłu ludzi.

Rzecz jasna film jest póki co jedynie fragmentem bez standardowo rozwiniętej narracji, ale wygląda bardzo obiecująco. W szczególności za sprawą udziału Weaver, która wciela się w postać przypominającą Ellen Ripley z serii „Obcy”. To, czy „Rakka” przerodzi się w dłuższy materiał, zależy od tego, ile osób postanowi wesprzeć finansowo go na platformie Steam. Za 4.99 dolara można zakupić pakiet, w którym znajduje się plik wideo w wersji 5.1 surround, szkice koncepcyjne, scenariusze oraz trójwymiarowe modele. Scenarzystami filmu są Blomkamp i Thomas Sweterlitsch. Po porażce, jaką okazał się „Obcy: Przymierze”, 20th Century Fox powinno spojrzeć na „Rakkę” i jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję odnośnie zabicia projektu Blomkampa. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.