Słynni aktorzy jako naziści na nowym plakacie "Jojo Rabbit"

06.09.2019 11:06
Jojo Rabbit|undefined Fot. materiały prasowe/Fox Searchlight

W związku ze zbliżającą się premierą filmu "Jojo Rabbit" w sieci udostępniono nowy plakat filmu, na którym gwiazdy Hollywood są ubrane w nazistowskie stroje.

Fani Taiki Waititiego wiedzą, że filmowiec odznacza się szczególnym poczuciem humoru i nie mogą doczekać się jego nadchodzącego dzieła - satyry walczącej z nienawiścią pod niewinnie brzmiącym tytułem "Jojo Rabbit". Studio Fox Searchlight zaprezentowało nowy plakat produkcji.

"Jojo Rabbit" - plakat filmu Taiki Waititiego

Twórca "Co robimy w ukryciu?", "Thora: Ragnarok" i "Dzikich łowów" postanowił tym razem poruszyć temat, jakim jest II wojna światowa. Oczywiście zrobił to na swój sposób, więc nie spodziewajcie się patosu, śmiertelnej powagi i innych cech, które zazwyczaj pojawiają się w przypadku produkcji opowiadających o tym okresie. Nie oznacza to jednak, że "Jojo Rabbit" nie zajmie się ważnymi zagadnieniami związanymi z II wojną światową.

Przeczytaj także

W sieci pojawił się plakat filmu, na którym widzimy głównych bohaterów "Jojo Rabbit". Akcja dzieje się w nazistowskich Niemczech, zresztą zwolennicy ideologii Adolfa Hitlera to znaczna część głównych bohaterów. Ba! W filmie pojawia się nawet przywódca Trzeciej Rzeszy, przynajmniej w pewnym stopniu.

Jojo Rabbit Fot. foto: materiały promocyjne/Fox Searchlight

Hitler w filmie będzie wymyślonym przyjacielem tytułowego bohatera - 10-letniego chłopca, w którego wcielił się Roman Griffin Davis. Przywódcę nazistów zagrał natomiast sam Waititi. W filmie wystąpili również Scarlett Johansson jako matka protagonisty, Thomasin McKenzie w roli nastoletniej Żydówki, Stephen Merchant jako agent Gestapo, a także Sam Rockwell, który będzie nazistowskim kapitanem wojska. W pozostałych rolach wystąpili Rebel Wilson, Alfie Allen, Victoria Hogan i Brian Caspe.

Przeczytaj także

"Jojo Rabbit" - kiedy premiera?

Film opowie o tytułowym chłopcu, który zafascynowany propagandą nazistów, będzie się starał jak najlepiej wypełniać rozkazy Hitlera. Jego życie zmieni się diametralnie, gdy odkryje, że matka ukrywa w domu żydowską dziewczynkę. Jojo Rabbit będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę ze szkodliwą ideologią i swoim wymyślonym przyjacielem - Adolfem Hitlerem. Światowa premiera "Jojo Rabbit" odbędzie się 8 września 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do polskich kin, ale daty premier w innych europejskich krajach wskazują raczej na początek roku 2020.

Zobacz też: Taika Waititi o „Jojo Rabbit”: Ten film wkurzy wielu rasistów, co bardzo mnie cieszy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.