„Smętarz dla zwierzaków” na podstawie powieści Stephena Kinga ma już oficjalną datę premiery

Natalia Hluzow
08.12.2017 17:14
„Smętarz dla zwierzaków” na podstawie powieści Stephena Kinga ma już oficjalną datę premiery Fot. kadr z wideo

Paramount Pictures ogłosiło datę wprowadzenia na ekrany kolejnej ekranizacji powieści Kinga

Powieści Kinga zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem filmowców, jednak rok 2017 był dla nich wyjątkowo łaskawy. Po „Grę Geralda” i „1922” sięgnął Netflix, a platforma Hulu przygotowuje „Castle Rock”, lecz przede wszystkim gigantycznym sukcesem okazał się być film „To”, który w samych Stanach Zjednoczonych zarobił prawie 330 milionów dolarów (ponad 694 miliony na świecie) stając się najbardziej dochodowym horrorem wszech czasów i prawdziwym fenomenem wśród filmów z kategorią R.

Paramount Pictures ma pewnie nadzieję, że nowa ekranizacja „Smętarza dla zwierzaków” osiągnie zbliżony sukces. Podobnie jak „To”, film będzie nie tylko adaptacją prozy Kinga, ale i remake’iem wcześniejszej ekranizacji książki. „Smętarz dla zwierzaków” z 1989 roku zarobił w USA 57,5 miliona dolarów, co plasuje go na 5. pozycji najbardziej dochodowych filmów na podstawie powieści Kinga. Fakt ten zapewne dodatkowo podsyca nadzieje wytwórni.

box office horrory kinga Fot. screen ze strony: www.boxofficemojo.com

Premiera nowego „Smętarza dla zwierzaków” została zaplanowana na 19 kwietnia 2019 roku. Jest to data o tyle znacząca, że 30 lat wcześniej, 21 kwietnia do kin trafiła pierwsza wersja filmu. Remake wyreżyserują Kevin Kolsh i Dennis Widmyer. Adaptacją książki na scenariusz zajmie się Jeff Buhler – odpowiedzialny m.in. za scenariusz „Nocnego pociągu z mięsem”. Potencjalni członkowie obsady nie są jeszcze znani. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.