„Sok z żuka 2” jednak powstanie. Tim Burton i Michael Keaton znowu spotkają się na planie?

Natalia Hluzow
13.10.2017 13:14
„Sok z żuka 2” jednak powstanie. Tim Burton i Michael Keaton znowu spotkają się na planie? Fot. kadr z wideo

Warner Bros. i New Line Cinema powróciły do tematu „Beetlejuice 2”. Scenariusz powierzono niezależnemu twórcy. 

Rozważania nad tym, czy powstanie kontynuacja jednego z największych hitów Tima Burtona, trwają w zasadzie od premiery pierwszej części. Wydawało się, że sprawy nabrały tempa, kiedy w maju 2016 roku Tim Burton w jednym z wywiadów oznajmił, że wszystko jest już przygotowane, a Winona Ryder i Michael Keaton potwierdzili swój udział w projekcie. Niestety, później temat znowu ucichł, a Tim Burton i Michael Keaton zaangażowali się w realizację aktorskiego filmu „Dumbo”.

beetlejuice 1 Fot. foto: kadr z wideo

Teraz temat znów wraca do łask. 12 października 2017 magazyn „Deadline” w ekskluzywnym materiale poinformował, że Warner Bros. zatrudnił nowego scenarzystę do prac nad projektem. Jest nim Mike Vikadinovich, niezależny twórca, który stworzył scenariusz zaprezentowanego w Sundance sci-fi pt. „Rememory”. Ma on odświeżyć tekst napisany przed laty przez Burtona.

Sam Burton, podobnie jak Michael Keaton, wciąż entuzjastycznie podchodzi do wizji powrotu na plan „Soku z żuka”. Jednak ani reżyser, ani odtwórca tytułowej roli nie podpisali jeszcze umów z wytwórnią, nie ma więc oficjalnego potwierdzenia, że zrealizują wspólnie „Beetlejuice 2”.

tim burton Fot. foto: kadr z wideo

Oryginalny „Sok z żuka” to kultowe dzieło Tima Burtona z 1988 roku. Opowiada historię młodego małżeństwa (Alec Baldwin i Geena Davis), które nawiedza swój dawny dom. Mieszkająca w nim obecnie dziewczyna, w którą wcieliła się Winona Ryder, niespodziewanie spotyka przedziwnego ducha o imieniu Beetlejuice, który próbuje pomóc martwej parze wypędzić nowych mieszkańców z domu. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.