„Sok z żuka” na zakulisowych zdjęciach

Robert Skowronski
04.04.2017 13:24
„Sok z żuka” na zakulisowych zdjęciach Fot. imgur.com/redditmason

Minęło niemal 30 lat od premiery „Soku z żuka” w reżyserii Tima Burtona. Ta okazja, jak i każda inna, jest dobra do tego, aby zobaczyć zakulisowe zdjęcia z realizacji filmu.

Obraz z 1988 roku uchodzi za jeden z klasyków Tima Burtona. Na ekranie pojawiły się takie sławy, jak Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton czy niemal debiutująca Winona Ryder, dla której był to zaledwie trzeci film, w którym wystąpiła. Dzieło zdobyło Oscara w 1989 roku za najlepszą charakteryzację, a także zyskało szereg innych nominacji i statuetek.

Do domu w Nowej Anglii zamieszkiwanego przez parę duchów wprowadzają się nowi właściciele pochodzący z Nowego Jorku. Zjawy, chcąc się ich pozbyć, wzywają z zaświatów bioegzorcystę - Beetlejuice'a. Zabawna historia z elementami kina grozy oczarowała widzów, którzy wciąż ją doceniają.

Burton początkowo chciał, żeby główną rolę zagrał jego ulubiony aktor od czasów dzieciństwa, Sammy Davis Jr. - ale szefowie studia zupełnie nie zgodzili się z jego pomysłem. Co więcej reżyserem filmu miał być pierwotnie Wes Craven, jednak zdecydował zająć się trzecią częścią „Koszmaru z ulicy Wiązów”, z kolei miejsce Wionony Ryder miała zająć Juliette Lewis.

Tak wygląda „Sok z żuka” zza kulis. Zobaczcie zdjęcia dokumentujące proces powstawania filmu:

Tim Burton jako ostatnie swoje dzieło zaprezentował „Osobliwy domu Pani Peregrine”, ale mówi się o możliwości realizacji „Soku z żuka 2”. Czy faktycznie on powstanie? Oto co powiedział:

To nie jest film, który domaga się sequela, nie musi być z tego trylogii. Kocham tych bohaterów, Michael Keaton jest niesamowity jako ta postać, więc zobaczmy co z tego będzie. Póki co nie ma żadnych konkretów.

Powstanie za to „Dumbo”, w którym rolę negocjuje Danny DeVito - miałby wcielić się w Mediciego, właściciela małego cyrku, który zostaje przejęty przez potężniejszego konkurenta kierowanego przez złego Vandemere'a.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.