„Solo: A Star Wars Story”: w filmie pojawi się Easter egg z „Nowej nadziei”

Natalia Hluzow
08.05.2018 13:14
Han Solo, Tobias Beckett, Chewbacca|undefined Fot. kadr z wideo

Nowy spot telewizyjny filmu o młodym Hanie Solo zapowiada kolejne nawiązanie do oryginalnej trylogii w „Solo: A Star Wars Story”.

Ron Howard bardzo stara się, by nadchodzący spin-off sagi „Star Wars” był jednocześnie nową przygodą oraz nostalgicznym spojrzeniem w stronę oryginalnej trylogii. Jak bardzo nowi bohaterowie i nieznane wcześniej gwiezdne eskapady Hana spodobają się widzom, przekonamy się po premierze filmu, jednak nagromadzenie nawiązań do klasyki „Gwiezdnych wojen” możemy ocenić już teraz.

„Solo: A Star Wars Story”: nawiązania do oryginalnej trylogii

Film, na który fani gwiezdnej sagi czekają z ogromną dozą nieufności, ma zaprezentować wiele wydarzeń z życia uwielbianego szmuglera, jakie dotychczas znaliśmy tylko z opowieści. W „Solo: A Star Wars Story” zobaczymy więc takie kamienie milowe z życia Hana, jak pierwsze spotkanie z Chewbaccą, zwycięską grę z Lando Calrissianem o Sokoła Millenium czy słynne pokonanie trasy na Kessel w 12 parseków. 

Easter egg z „Nowej nadziei” w „Solo: A Star Wars Story”

Poza ilustrowaniem osławionych wydarzeń z życia Hana Solo, Ron Howard skupił się także na smaczkach, które z pewnością rozszyfrują wszyscy fani sagi. Przede wszystkim, jak wynika z jednej z ostatnich wypowiedzi Marka Hamilla, w nowym spin-offie „Gwiezdnych wojen” nie zabraknie też C-3PO oraz, jak podejrzewają fani, R2-D2. Bardziej subtelne nawiązanie zostało też zapowiedziane w pierwszym teaserze „Solo: A Star Wars Story” – były to złote kostki przynoszące szczęście Hanowi. 

Nowy spot telewizyjny nawiązuje natomiast do gry Dejarik, którą w „Nowej nadziei” Chewie przegrywał z R2-D2 na pokładzie Sokoła.

Dejarik to jedna z najsłynniejszych, obok Sabaccu, gra w odległej galaktyce. Niestety, Wookie nie ma do niej szczęścia ani talentu. W nowym spocie widzimy, że nie miał ich od samego początku. W końcówce spotu pojawia się Tobias Beckett, który próbuje nauczyć Chewbaccę gry, jednak z marnym skutkiem. Cały spot możecie zobaczyć poniżej:

To już drugi raz, kiedy słynna gra pojawi się w nowych filmach z serii „Star Wars”. W „Przebudzeniu mocy” mogliśmy zobaczyć jak Finn przypadkowo uruchamia ją na pokładzie Sokoła, co od razu wzbudziło zainteresowanie Chewiego.

„Solo: A Star Wars Story” – kiedy premiera?

Czy nowy spin-off gwiezdnej sagi będzie jedynie laurką dla Hana Solo, by zaprezentować wszystkie ważne wydarzenia z jego przeszłości, przy okazji łechtając fanów Easter-eggami z oryginalnej trylogii? Miejmy nadzieję, że nie, bo Aldenowi Ehrenreichowi trudno będzie wzbudzić te same uczucia, którymi przez lata fani darzyli Harrisona Forda w roli Hana Solo. Pamiętajmy jednak, że film zaprezentuje również zupełnie nieznane postaci, jak Qi’Ra, Tobias Beckett czy złoczyńca Dryden Vos w wykonaniu Paula Bettany’ego, a zatem może wniesie jednak coś nowego i unikalnego do ponad 40-letniej historii „Star Wars”… Wszystko to będziemy mogli to ocenić już za kilka tygodni. Film „Solo: A Star Wars Story” trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.