"Spider-Man 3", "Ciche miejsce 2", "Top Gun 2", "Mulan", kolejne "Avatary" znowu opóźnione z powodu koronawirusa

24.07.2020 07:59
Spider-Man: Homecoming|undefined Fot. Splash News/Columbia Pictures/EAST NEWS

Smutne wieści dla fanów kina. Filmy "Spider-Man 3", "Ciche miejsce 2", "Top Gun 2", "Mulan" oraz kolejne części "Avatara" zaliczyły kolejną obsuwę.

Nowe wieści będące gwoździem do trumny przemysłu filmowego. Największe, zapowiadane od dawna i długo wyczekiwane hity nie trafią do kin tak szybko, jak wszyscy myśleli. Powód jest prosty - pandemia koronawirusa.

Koronawirus - kinowe hity znowu opóźnione przez pandemię

Zapewne dla wielu miłośników kina doniesienia o kolejnych przenosinach danego tytułu filmowego są już czymś oczywistym. Mogą jedynie przewrócić oczami i głośno westchnąć w oczekiwaniu na dzień, w którym wyczekiwany film w końcu trafi do kin. Ale cóż poradzić? Taki mamy klimat.

Przeczytaj także

Według najnowszych informacji podanych przez Deadline kinomaniacy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość i oczekiwać na debiuty produkcji, które w pierwotnym założeniu miały rozbić bank w najbliższych miesiącach. Jak prezentują się nowe daty premier ponownie opóźnionych filmów?

Przeczytaj także

"Ciche miejsce 2" z września 2020 roku przesunięto na 23 kwietnia 2021 roku. "Top Gun 2: Maverick" miał zadebiutować w grudniu 2020, ale według nowych informacji trafi do kin dopiero 2 lipca 2021. Oznacza to, że obie produkcje zyskały nowych konkurentów. Kontynuacja głośnego horroru z Emily Blunt w roli głównej zmierzy się z filmem "Monster Hunter", a nowe przygody utalentowanego pilota, którego znowu zagrał Tom Cruise, powalczą o widza z animacją "Minionki: Wejście Gru".

Przeczytaj także

Nie ciekawie wygląda również kilkukrotnie przekładanego aktorskiego remake'u "Mulan". Film miał oryginalnie trafić do kin 27 marca 2020 roku. Ta data jest już dawno za nami, a filmu jak nie było, tak nie ma. I wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie, bo Disney na razie wstrzymuje się z udzieleniem jakichkolwiek konkretnych informacji, więc w ogóle nie wiadomo kiedy produkcja trafi do kin.

Przeczytaj także

To nie jedyny blockbuster Disneya, który zaliczy opóźnienie. Wyczekiwany od ponad dekady sequel "Avatara" miał trafić do kin 17 grudnia 2020 roku. Zobaczymy go rok później - 16 grudnia 2021 roku. W związku z tym kolejne sequele serii również opóźniły się o rok. I tak "Avatar 3" zadebiutuje 20 grudnia 2024 roku, a "Avatar 4" dopiero 18 grudnia 2026 roku. Kontynuację przygód "Spider-Mana" też zobaczymy w późniejszym terminie po niepierwszych już przenosinach - zamiast 5 listopada 2021 roku, 17 grudnia 2021 roku, co oznacza, że Spidey wypełni lukę po "Avatarze 2".

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo co z kolejnymi produkcjami Marvel Studios. Czy listopadowa premiera "Black Widow" i lutowa premiera "Eternals" są nadal aktualne? O tym przekonamy się zapewne za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: San Diego Comic Con 2020 za darmo. Gdzie oglądać konwent online?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.