"Spider-Man 3": Tom Holland zdradził, że kolejna część będzie "większa i lepsza" niż dotychczasowe filmy

27.08.2019 10:22
Spider-Man: Homecoming|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Trwa spór o Spider-Mana między Disneyem a Sony. Kolejna część powstanie już poza Marvel Studios, ale Tom Holland zdradził, że fani herosa nie powinni narzekać, bo nowa produkcja powinna im się spodobać.

Pod koniec sierpnia 2019 roku światem fanów filmów na podstawie komiksów Marvela wstrząsnęła informacja o zerwaniu umowy między Sony i Disneyem. Do tej pory Marvel Studios mogło wykorzystywać wizerunek pajęczego bohatera, ale praktycznie cały zysk z filmów o jego przygodach, trafiał do Sony Pictures. Z tego powodu szefowie MCU zażądali zmiany w umowie, co zakończyło się przerwaniem współpracy. Fani są rozgoryczeni odejściem Spider-Mana z kinowego uniwersum Marvela, ale Tom Holland zapewnia, że nie ma powodu do smutku.

"Spider-Man 3" - tom Holland zapewnia, że nowa część będzie lepsza niż poprzednie

Film "Spider-Man: Far From Home" zakończył się cliffhangerem, który sugerował, że w trzeciej części świat Petera Parkera zostanie wywrócony do góry nogami. Poza tym z fabuły wynikało, że młody heros zostanie następcą Iron Mana i dołączy do nowego wcielenia Avengers. Wygląda jednak na to, że te plany nie wejdą w życie z powodu zerwania umowy. Nie oznacza to jednak, że Pajączek zniknie. Twórcy z Sony Pictures postanowili wykorzystać najświeższe wcielenie Spider-Mana i kontynuować jego przygodę w produkcjach, które najprawdopodobniej osadzone będą w świecie "Venoma".

Holland udzielił wywiadu portalowi Comic Book, w którym zdradził, że miał już do czynienia z pierwszymi przygotowaniami do kontynuacji "Spider-Mana". Młody aktor spotkał się z osobami odpowiedzialnymi obecnie za trzecią część przygód herosa. Przedstawiono mu pomysł na fabułę kolejnego filmu. Według Hollanda fani będą zachwyceni.

Pomysły, które teraz mamy poszerzą świat Spider-Mana i wprowadzą do niego zupełnie nowe postacie. Powstanie corssover z innymi bohaterami, co jest bardzo ekscytujące. [...] Ten film będzie o wiele większy i lepszy, od tego, co powstało do tej pory i to jest świetne.

Przeczytaj także

Osoby śledzące kino superbohaterskie zapewne domyślają się, o jakim corssoverze wspomniał Holland. Sony od jakiegoś czasu buduje własne uniwersum oparte na postaciach związanych ze Spider-Manem. W 2018 roku zadebiutował "Venom". Obecnie trwają prace nad filmem "Morbius". W planach są również solowe przygody Kravena, Black Cat i Silver Sable. Prawdopodobnie Spider-Man stanie oko w oko z Eddiem Brockiem i jego Symbiotem. Wydarzy się to zapewne w trzeciej części przygód Parkera, ale niewykluczone, że w sequelu "Venoma" Pajączek zaliczy podobny występ gościnny, co w przypadku Carnage'a w części pierwszej.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Na razie trudno przewidzieć, kiedy Tom Holland ponownie przywdzieje maskę pajęczego superbohatera. Jon Watts, który był reżyserem "Homecoming" i "Far From Home" prawdopodobnie nie powróci do serii w trzeciej części. Za scenariusz mają jednak odpowiadać ci sami twórcy, co dotychczas. Na razie przyszłość marki jest nie pewna, więc "Spider-Man 3" istnieje obecnie w strefie dalekich planów. Czy dojdzie do skutku? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.