"Spider-Man: Far From Home" - czy w filmie są sceny po napisach?

27.06.2019 12:46
Spider-Man|undefined Fot. kadr z wideo

We wtorek 26 czerwca 2019 roku odbyła się premiera filmu "Spider-Man: Far From Home". Niedługo później w sieci pojawiły się opisy scen po napisach końcowych. UWAGA! W tekście będą oczywiście spoilery dotyczące najnowszego dzieła z MCU.

Oznacza to, że owszem - w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiają się sceny po napisach. Tak, sceny, ponieważ są dwie. Jedna z nich jest w ich trakcie, druga natomiast już na sam koniec produkcji. Jeżeli w tym momencie siedzicie w kinie i oglądacie film, to możecie odłożyć telefon i spokojnie czekać na specjalne fragmenty. W następnej części tekstu będą bardzo poważne spoilery dotyczące sekwencji w trakcie i po napisach końcowych. 

Spider-Man: Far From Home - o co chodzi w scenach po napisach końcowych?

Zostaliście ostrzeżeni o spoilerach, więc przejdźmy do dania głównego - pierwsza z sekwencji prezentuje nam Spider-Mana (Tom Holland) huśtającego się z MJ (w tej roli Zendaya) po Nowym Jorku. Cała scena jest utrzymana w humorystycznym tonie. Pajączek odstawia swoją ukochaną na chodniku i przeskakuje na latarnię. Nagle ekrany przy Madison Square Garden ciemnieją i pojawia się na nich specjalny komunikat ze strony DailyBugle.net. 

Portal otrzymał ekskluzywne wideo z finałowego pojedynku między Spider-Manem a Mysterio (złoczyńcę gra Jake Gyllenhaal) i gospodarz szybko oddaje głos J. Jonah Jamesonowi, którego ponownie gra J.K. Simmons! Wideo zostało zmanipulowane i przedstawia Pajączka rzekomo zabijającego Mysterio. Jameson oczywiście obwinia o wszystko Spider-Mana i nazywa go "plagą i zarazą".

Niedługo potem cały Nowy Jork dowiaduje się jednak czegoś, co przeraża Pajączka bardziej, niż jakikolwiek złoczyńca - Mysterio zamieścił w swoim wideo obwieszczenie, że to nastoletni uczeń liceum Peter Parker jest superbohaterem. Postać Hollanda patrzy na wszystko z niedowierzaniem, a my wracamy do napisów końcowych. 

Przeczytaj także

Niedługo potem pojawia się scena po napisach końcowych, w której Nick Fury i Maria Hill jadą razem samochodem. Niedługo potem obydwoje zaczynają się transformować i okazuje się, że to Talos z "Kapitan Marvel" i jego żona, którzy zrewanżowali się Fury'emu za jego pomoc kilkadziesiąt lat wcześniej. A gdzie jest prawdziwy szef S.H.I.E.L.D.?

Postać Samuela L. Jacksona siedzi sobie na piaszczystej plaży, która jest symulacją na statku Skrulli. Wygląda na to, że dyrektor Fury postanowił odwiedzić Kapitan Marvel w kosmosie (chociaż samej bohaterki nie widzimy). Scena kończy się, gdy Nicholas Fury pyta się kosmitów o to, czy widzieli jego buty. 

Spider-Man: Far From Home - data premiery

Cóż, sceny będziemy mogli zobaczyć na własne oczy już 5 lipca 2019 roku, kiedy to film "Spider-Man: Far From Home" trafi do kin. W produkcji oprócz Hollanda, Zendaii, Gyllenhaala i Jacksona zobaczymy m.in. Cobie Smoulders, Jacoba Batalona, Jona Favreau oraz Marisę Tomei.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.