"Spider-Man: Far From Home" - zobacz usunięte sceny z filmu Marvela

20.09.2019 13:29
Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Z okazji premiery sprzedaży cyfrowej wersji filmu "Spider-Man: Far From Home" w sieci pojawiły się dwie usunięte sceny z produkcji Marvela. Jakie fragmenty nie trafiły do kin?

Film "Spider-Man: Far From Home" był kolejnym sukcesem komercyjnym produkcji na podstawie komiksów Marvela. Nic dziwnego, bo druga solowa przygoda Petera Parkera (Tom Holland) była podsumowaniem wydarzeń z "Avengers: Endgame" oraz zwieńczeniem Fazy Trzeciej Marvel Studios. Film jest już dostępny w sprzedaży w wersji cyfrowej, a niedługo trafi również na Blu-ray i DVD. Z tego powodu do sieci trafiło kilka z dodatków z domowej edycji "Spider-Man: Far From Home". Wśród nich nie zabrakło oczywiście usuniętych scen.

"Spider-Man: Far From Home" - usunięte sceny z filmu Marvela

W najnowszym filmie Marvela widzimy wydarzenia ukazane po pokonaniu Thanosa. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z "Avengers: Infinity War" i Peter jest jedną z osób, która musi radzić sobie z odnalezieniem się w rzeczywistości, z której na pół dekady zniknęła połowa populacji istot żywych. "Spider-Man: Far From Home", jak wskazuje tytuł, dzieje się poza tradycyjną dla nastoletniego herosa scenerią, czyli Nowym Jorkiem. Spidey wraz ze swoją klasa wyrusza na wycieczkę po Europie, gdzie czekają go nowe, niebezpieczne przygody.

W pierwszej usuniętej scenie Peter wykorzystuje technologię Tony'ego Starka, żeby załatwić sobie szybszą możliwość odebrania paszportu.

Cybernetyczny pająk pomaga swojemu właścicielowi oszukać biurokrację i pominąć kolejkę po dokument.

Przeczytaj także

Druga niewykorzystana scena rozgrywa się na włoskim lotnisku. Uczestnicy wycieczki po kolei podchodzą do okienka w celu kontroli granicznej. Fragment zasługuje na uwagę, ponieważ Peter z MCU po raz pierwszy wypowiada imię swojego nieżyjącego wujka, który w komiksowym świecie jest dla niego bardzo ważną osobą.

Ben kryje się w drugim imieniu Spider-Mana, które prawdopodobnie dostał na cześć nieobecnego męża cioci May. Do tej pory wątek wujka był przez twórców z Mavel Studios celowo pomijany. Tym razem też jest tylko smaczkiem dla wtajemniczonych.

Przeczytaj także

Trzecia scena dzieje się już na pokładzie samolotu wracającego do USA. Na pewno przypadnie do gustu widzom, którzy kibicowali związkowi M.J. i Petera. 

W tym uroczym fragmencie widzimy, jak para zasnęła, opierając o siebie swoje głowy.

Przeczytaj także

W ostatniej scenie widzimy, jak May odbiera Petera z lotniska. Chłopak zakłada okulary należące do Iron Mana i pyta jak w nich wygląda. Kobieta odpowiada, że nowy styl jej wychowanka jest dość oczywisty.

Ciotka, nie chcąc psuć Peterowi humoru, mówi mu na pocieszenie, że kiedyś do nich dorośnie. Doskonale wie, jak ważną osobą dla Spider-Mana był Tony Stark, którego młody heros chce w przyszłości godnie zastąpić.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Film Jona Wattsa trafił już do sprzedaży cyfrowej. Na tradycyjne wydanie domowe fani pajęczaka będą musieli poczekać do 1 października 2019 roku. "Spider-Man: Far From Home" zostanie wzbogacony o dodatkowe i niewykorzystane materiały. Kilka z nich udostępniono w sieci.

Przeczytaj także

Są to między innymi wpadki z planu i zabawny zwiastun, odnoszący się do jednego z żartów zawartych w filmie.

Na razie nie wiadomo, kiedy DVD i Blu-ray trafi na polski rynek. Prawdopodobnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Przeczytaj także

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.