"Spider-Man: Far from Home" - powstała prawdziwa strona Daily Bugle

30.09.2019 13:47
Sony Pictures Entertainment/YouTube|undefined Fot. Sony Pictures Entertainment/YouTube

W filmie "Spider-Man: Far from Home" gościnnie wystąpił J.K. Simmons, który ponownie wcielił się w J.J. Jamesona - szefa Daily Bugle. W ramach promocji produkcji powołano do życia prawdziwą stronę internetową dziennika.

Filmy Marvel Studios słynął z wielu smaczków stworzonych specjalnie dla wiernych fanów kolejnych tytułów. "Spider-Man: Far From Home" nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Jednym z najpopularniejszych Easter eggów był gościnny występ J.K. Simmonsa, w którego ponownie wcielił się J.Jonah Jamesona. Z powodu nadchodzącej premiery domowej edycji filmu, stworzono witrynę internetową Daily Bugle.

"Spider-Man: Far from Home" - powstała strona internetowa Daily Bugle

W jednej ze scen po napisach na widzów drugiej części przygód Petera Parkera czekała nie lada niespodzianka. Zanim Mysterio dokonał żywota, zdołał wysłać informację o tożsamości Spider-Mana mediom, a konkretnie portalowi DailyBugle.net. Newsa przekazał sam redaktor naczelny serwisu - J.Jonah Jameson. Postać pojawiła się w pierwszej serii filmów o Spider-Manie, gdzie również zagrał ją Simmons. Był to więc ukłon w stronę fanów trylogii Sama Raimiego.

W związku ze zbliżającą się datą premiery filmu "Spider-Man: Far From Home" na Blu-ray i DVD, uruchomiono stronę DailyBugle.net, na której zamieszczono artykuły, wpisy blogowe oraz youtube'owe wideo, w którym Jameson przekonuje, że Spidey jest zagrożeniem, a prawdziwym bohaterem był Mysterio.

Na portalu możemy znaleźć krótkie materiały prasowe, poświęcone wydarzeniom, które pojawiły się w filmie Jona Wattsa. Jest artykuł na temat poszukiwań Morrisa Bencha (komiksowy Hydro-Man), opis walki Spider-Mana z gangsterami, pytanie na temat tożsamości Night Monkeya, a nawet nawiązanie do popularnego w sieci szturmu na Strefę 51.

Przeczytaj także

Blog został natomiast poświęcony ofiarom pstryknięcia Thanosa, które opisują szok związany z nagłym pojawieniem się w rzeczywistości osadzonej 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". To oczywiście rozwinięcie żartu z "Far from Home", gdzie niejednokrotnie nawiązywano do tak zwanego Blipnięcia. Wszystko wskazuje na to, że fikcyjna strona będzie w przyszłości rozwijana.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far from Home" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Każdy fan komiksów Marvela doskonale zdaje sobie sprawę, że DailyBugle.net to oczywiste odniesienie do gazety Daily Bugle, w której Peter Parker przez lata pracował jako fotograf. Niejednokrotnie robił zdjęcia samemu sobie, dostając za to pieniądze i jednocześnie wodząc za nos krewkiego szefa. Nienawiść Jamesona do Spider-Mana również ma swoją genezę w komiksach. Dziennikarz niejednokrotnie toczył wojnę z herosem, nie tylko za pomocą gazety, ale również angażując do tego osoby o szemranej reputacji.

Przeczytaj także

Ten pomysłowy sposób promocji ma na celu zwrócenie uwagi na premierę domowej edycji "Spider-Man: Far from Home". Film jest już dostępny w wersji cyfrowej. Na sklepowe półki trafi 1 października 2019 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film będzie można kupić w Polsce.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home" - zobacz usunięte sceny z filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.