„Spider-Man: Homecoming” bez Keatona, za to z Downeyem Jr.

Robert Skowronski
22.04.2016 10:30
„Spider-Man: Homecoming” bez Keatona, za to z Downeyem Jr. Fot. kadr z filmu

Jest dobra i zła wiadomość - w nowej odsłonie przygód Spider-Mana zabraknie jednak Michaela Keatona, pojawi się za to Robert Downey Jr. i to jako Iron Man!

Nominowany do Oscara za rolę w „Birdmanie” miał zagrać rolę antagonisty Człowieka Pająka, dokładniej Volture'a. Aktor jednak odrzucił propozycję Marvela. Mówiło się, że doszło już do negocjacji warunków, jednak w rzeczywistości nigdy się one nawet nie odbyły.

W „Spider-Man: Homecoming” zobaczymy za to Roberta Downeya Jra. Aktor powróci do roli Tony'ego Starka. Para bohaterów będzie wcześniej dzielić ekran w filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”. Peter Parker stanie tam po stronie Iron-Mana wspierając jego drużynę w sporze ze Stevem Rogersem.

Downey Jr. już wcześniej wspominał o tym, że istnieje szansa na to, że zobaczymy go w dziele o Człowieku Pająku. Jednak wtedy nie było jeszcze żadnego sporządzonego kontraktu. Przedstawiciel Marvel Studios, Kevin Feige, wyznał, że w „Spider-Man: Homecoming” może pojawić się jeszcze jeden znany już widzom superbohater. Na dany moment nie wiadomo o kim może być mowa.

W dziele Jona Wattsa, które trafi do kin 6 lipca 2017 roku, w roli Petera Parkera pokaże się 19-letni Tom Holland. O wyglądzie Spider-Mana nawiązującym do starych komiksów opowiedzieli bracia Russo, twórcy nowej odsłony „Kapitana Ameryki”:

Podeszliśmy do tej postaci w sposób osobisty. Wróciliśmy myślami do czasów, gdy byliśmy młodsi. Próbowaliśmy przypomnieć sobie, dlaczego wtedy ekscytowaliśmy się Spider-Manem. Jest on licealistą obarczonym supermocami i odpowiedzialnością. To go odróżnia od reszty herosów z uniwersum Marvela. Dlatego chcieliśmy obsadzić w tej roli kogoś w wieku zbliżonym do ucznia szkoły średniej. 

Zobaczcie urywek sceny z „Kapitana Ameryki”, w którym możemy zobaczyć, jak wygląda nowy Spider-Man:

Hollandowi partnerować na ekranie będą Marisa Tomei jako ciocia May, Zendaya w roli niejakiej Michelle, a także Laura Harrier i Tony Revolori, jako przyjaciele Petera Parkera. Scenariusz napisali John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Film opowie o licealnych dniach z życia superbohatera i ma być inspirowany twórczością Johna Hughesa - reżysera m.in. „Kevina samego w domu”. Wiemy już, że dzieło nie będzie się skupiać na genezie powstania herosa, co zdradził Goldstein:

Chyba każdy wie, że Spider-Man został ugryziony przez pająka i że wujek Ben nie żyje. Prawdopodobnie nie musimy tego pokazywać.

John Francis Daley potwierdził te słowa mówiąc na czym skupi się skrypt:

To będzie miłe odstępstwo od Petera Parkera, jakiego znacie. Teraz gra go prawdziwy nastolatek i myślę, że to podbija stawkę. Jego licealne zmagania zyskają wagę - wreszcie będą miały znaczenie.

Cieszycie się, że Iron Man będzie towarzyszył młodemu Peterowi Parkerowi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.