"Spider-Man: Uniwersum 2" - poznaliśmy szczegóły fabuły i tytuł kontynuacji

26.04.2022 14:08
"Spider-Man: Uniwersum 2" - poznaliśmy szczegóły fabuły i tytuł kontynuacji Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Jakiś czas temu Sony postanowiło opóźnić datę premiery wyczekiwanego filmu animowanego "Spider-Man: Uniwersum 2". Firma postanowiła się jednak zrehabilitować i pokazała widzom pierwsze 15 minut nowej produkcji.

Spider-Man: Uniwersum 2 - szczegóły fabuły filmu

Jak podaje Deadline, Sony  przedstawiło widzom na Cinemaconie pierwsze 15 minut nadchodzącego filmu animowanego "Spider-Man: Across the Spider-Verse - Part I". Oprócz tego, twórcy zapowiedzieli, że kolejna odsłona będzie nosiła podtytuł "Part II", natomiast w planie jest jeszcze 4. film - ten nazywa się "Beyond the Spider-Verse". 

Polecamy

"Spider-Man: Uniwersum 2" (czy też "Across the Spider-Verse Part I") został opóźniony - film pojawi się w kinach dopiero 2 czerwca 2023 roku, chociaż zapowiadano go na październik 2022 roku. Dowiedzieliśmy się również, że "Uniwersum 3"/"Across the Spider-Verse Part II" zadebiutuje 29 marca 2024 roku. Obydwie produkcje zrealizują Joaquim Dos Santos, Kemp Powers i Justin K. Thompson.

Z opisu wydanego na CinemaConie wynika, że "Spider-Man: Across The Spider-Verse" przedstawi nam historię Milesa Moralesa, który łączy siły z Miguelem O'Harą/Spider-Manem 2099 (Oscar Isaac), Jessiką Drew/Spider-Woman (Issa Rae) oraz powracającą Spider-Gwen (Hailee Steinfeld), by zmierzyć się z potężnym złoczyńcą - jego tożsamości na razie nie poznaliśmy.

Pierwsze 15 minut "Spider-Mana: Uniwersum 2" rozpoczynało się na Ziemi-65, którą zamieszkuje Spider-Gwen. Nagle w jej świecie pojawia się Miguel O'Hara, który walczy z wielkim ptaszorem. Na miejscu pojawia się również Jessica Drew i tercet razem podejmuje się pojedynku ze stworzeniem. W wyniku konfliktu z nieba zaczyna spadać helikopter - wówczas O'Hara i Gwen zaczynają strzelać w niego pajęczynami, by uniknąć katastrofy. 

Polecamy

Na miejscu pojawia się policja, która zatrzymuje Gwen pod zarzutem morderstwa Petera Parkera. Jej ojciec jest szefem funkcjonariuszy i zdejmuje jej maskę. Superbohaterka zaczyna mu opowiadać, że nie zamordowała Parkera, a także pyta się go, czy naprawdę uważa, że jego własna córka jest w stanie kogoś zabić. Ten w ramach odpowiedzi zaczyna recytować jej prawa do zachowania milczenia. 

Po tej akcji przenosimy się do świata Milesa Moralesa. Tam bohater wraz ze swoimi rodzicami jest w biurze dyrektorki jego liceum, gdzie omawiają jego tajemnicze zniknięcia i nieobecności w szkole. Miles nagle czuje swój pajęczy zmysł i opuszcza pomieszczenie. Nauczycielka mówi wówczas jego matce:

Wasz syn was okłamuje. I chyba o tym wiecie.

Tak jak wspomnieliśmy, film pojawi się w kinach dopiero 2 czerwca 2023 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.