Spider-Man pojawi się w "Venomie 2"? Andy Serkis rozwiał wszelkie wątpliwości

11.05.2021 15:39
Spider-Man pojawi się w "Venomie 2"? Andy Serkis rozwiał wszelkie wątpliwości Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Venom powrócił w pierwszym zwiastunie filmu "Venom: Let There Be Carnage", w którym tytułowy antybohater zmierzy się z Carnage'em granym przez Woody'ego Harrelsona. 

Venom: Let There Be Carnage - pojawi się Spider-Man? 

Reżyser filmu Andy Serkis pojawił się niedawno w programie IGN, gdzie rozbił nowy zwiastun "Venoma 2" na czynniki pierwsze. Przy okazji podzielił się mnóstwem ciekawych informacji dotyczących tego, jak jego obraz może nawiązywać do szerszej mitologii Spider-Mana.

Polecamy

Serkis zaznaczył oczywiście, że "Venom: Let There Be Carnage" będzie czerpał garściami z komiksowych pierwowzorów, ale jednak sam Spider-Man się nie pojawi w filmie. Eddie Brock i inne postaci nie mają pojęcia o tym, kim jest Pajączek, ale na pewno pojawią się nawiązania i easter eggi dla czujnych fanów:

Oczywiście są pewne powiązania między Venomem a Spider-Manem w uniwersum Marvela, ale my traktujemy nasz film jako oddzielny świat. To opowieść o Venomie w świecie Venoma. Są oczywiście nawiązania większe i mniejsze, jak chociażby gazeta Daily Bugle. Ale postaci nie wiedzą, że istnieje ktoś taki jak Spider-Man. Jestem jednak ciekaw, ile tych smaczków będziecie w stanie wyłapać.

Polecamy

Jak wiemy, Sony skutecznie zamierza rozwijać filmowy świat Spider-Mana - nawet jeżeli Pajączek będzie się pojawiał na razie tylko w filmach Disneya/Marvel Studios. Wiemy już teraz, że w przyszłym roku zadebiutuje "Morbius" z Jaredem Leto w roli głównej, a w produkcji są filmy o Kravenie, Nightwatch, Sinister Six, czy Madame Web, a także serial o Silk.

Biorąc pod uwagę "wielowymiarowy" charakter filmu "Spider-Man: No Way Home" możemy się spodziewać, że niegdyś wszystkie te wspomniane postaci w końcu się pojawią w jednym wielkim filmie.

"Venom: Let There Be Carnage" przedstawi nam pojedynek między tytułowymi postaciami, Venomem i Carnage'em. W produkcji ma się również pojawić Shriek (Naomie Harris), która w komiksach często jest kochanką Carnage'a/Kletusa Casady'ego. Film wyreżyserował Andy Serkis, natomiast główne role zagrają Tom Hardy i Woody Harrelson. 

Film "Venom: Let There Be Carnage" ma zadebiutować w kinach już 24 września 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.