Spider-Man spotkał się z papieżem. O co chodzi w popularnym zdjęciu?

24.06.2021 11:01
Spider-Man spotkał się z papieżem. O co chodzi w popularnym zdjęciu? Fot. AP/Associated Press/East News

Podczas niedawnej audiencji Papieża Franciszka, na widowni pojawił się znajomo ubrany mężczyzna - sam Spider-Man pojawił się na spotkaniu z głową katolickiego kościoła.

Papież spotkał się ze Spider-Manem. Naprawdę

W środku kostiumu pojawił się Mattia Villardita, 28-letni Włoch, którzy przebiera się za superbohatera i odwiedza chore dzieciaki w szpitalach na terenie całego kraju. Jak zdradził w rozmowie z Catholic News Agency, "stara się pomóc w uśmierzeniu bólu pacjentów w szpitalach".

Polecamy

Villardita pojawił się na audiencji u Papieża 23 czerwca, obdarowując Franciszka jego własną maską Spider-Mana. Mężczyzna był poruszony, ponieważ papież wiedział kim jest i słyszał o jego nietypowej misji. Sam mężczyzna wyznał, że jest katolikiem, więc całość była dla niego niezwykle poruszającym doświadczeniem.

Polecamy

Papież poprosił go również o to, żeby Villardita zrobił "mnóstwo zdjęć" z dzieciakami obecnymi na placu w Watykanie. 28-latek został w 2020 roku obdarowany medalem od prezydenta za "bycie codziennym bohaterem". A dlaczego akurat Spider-Man? Villardita wyjaśnił: 

To był mój ulubiony bohater, kiedy dorastałem. Przez 19 lat spędzałem mnóstwo czasu w szpitalu pediatrycznym w Genui, ponieważ urodziłem się z wadami wrodzonymi. Wiem doskonale, jak to jest, dlatego wiem, jak mogę pomóc tym dzieciakom, ponieważ sam to przeżyłem. 

Villardita ruszył ze swoim projektem "Superheroes in the Ward" w 2019 roku. Czasami w odwiedzinach pomagali mu przyjaciele, którzy również przebierali się za superbohaterów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.