"Spider-Man Uniwersum 2": Czy głównym przeciwnikiem będzie drugorzędny złoczyńca z komiksów?

12.02.2021 11:24
Spider-Man: Uniwersum - kadr z filmu Marvela Fot. SONY PICTURES/materiały prasowe

Z kim Spider-Man zmierzy się w drugiej części animacji "Spider-Man Uniwersum"? Wygląda na to, że może dojść do konfrontacji z mało znanym złoczyńcą z komiksów Marvela.

Trwa produkcja drugiej części filmu "Spider-Man: Uniwersum". Fani zastanawiają się, czego będzie dotyczyła fabuła sequela. Według najnowszych informacji przeciwnikiem Milesa Moralesa ma zostać kuriozalny, drugoplanowy przeciwnik Spider-Mana z komiksów Marvela.

"Spider-Man Uniwersum 2" - kim będzie nowy przeciwnik Spider-Mana?

Nagrodzona Oscarem animacja Sony Pictures jest uznawana za wielu miłośników pajęczego herosa za jedną z najlepszych adaptacji jego komiksowych przygód. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się na stworzenie drugiej części filmu.

Polecamy

Na razie fabuła produkcji jest objęta tajemnicą, ale istnieje szansa, że krążąca po sieci pogłoska, może rzucać światło na to, czego świadkami będą widzowie "Spider-Man: Uniwersum 2". Jak podaje portal Murphy's Multiverse, jednym z przeciwników tytułowego bohatera będzie Spot. Na razie ta informacja nie została potwierdzona, więc należy traktować ją w kategorii plotek.

Polecamy

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że fabuła poprzedniej części opierała się na podróżach między wymiarami, Spot wydaje się idealnym czarnym charakterem kontynuacji historii Milesa Moralesa. Mowa o złoczyńcy stworzonym przez Ala Milgroma i Herba Trimpe'ego na kartach 98. numeru komiksu "Peter Parker, The Spectacular Spider-Man".

100 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics/Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #100

Spot to alter ego doktora Jonathon Ohnna - naukowca, który postanowił zbadać metodę teleportacji superbohatera znanego jako Cloak. Eksperyment zakończył się zdobyciem przez Ohnna supermocy - jego ciało pokryły czarne "kropki", od których wziął pomysł na swój pseudonim. W rzeczywistości są to portale pozwalające przechodzić mu między wymiarami. Z powodu kostiumu i pseudonimu (ksywa Spot może być dosłownie tłumaczona jako "Kropek" lub "Ciapek") był wielokrotnie wyśmiewany przez Spider-Mana. Udowodnił jednak, że jego moce są naprawdę pomocne i niebezpieczne, o czym przekonał się nie tylko Spidey, ale również Daredevil.

Polecamy

"Spider-Man Uniwersum 2" - kiedy premiera?

Czy widzowie "Spider-Man Uniwersum 2" rzeczywiście zobaczą Spota na dużym ekranie? O tym przekonamy się za jakiś czas. Wciąż niezatytułowany sequel animacji powstaje na razie okryty tajemnicą. Reżyserem filmu został Joaquim Dos Santos. Scenarzystami są natomiast Phil Lord i Christopher Miller. Za produkcję odpowiada za to Amy Pascal. W rolach głównych wystąpią ponownie Shameik Moore i Hailee Steinfeld. Na razie wiadomo jedynie tyle, że widzowie znowu będą mieli okazję spotkać się ze Spider-Manami z różnych wymiarów. Planowana data premiery "Spider-Man Uniwersum 2" została wyznaczona na 7 października 2022 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.