Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

30.09.2019 14:39
kadr z filmu Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Przedstawiciele Marvel Studios i Disneya doszli do porozumienia, dzięki czemu powstanie "Spider-Man 3". Co jednak stanie się z postacią po premierze nadchodzącej produkcji?

Po kilku tygodniach frustracji fani Spider-Mana usłyszeli w końcu dobre wieści. Szefowie Marvel Studios i Sony Pictures doszli do porozumienia i Spidey wraca do MCU. Umowa przewiduje jednak tylko dwie produkcje, w których wystąpi pajęczy heros. Czy to oznacza, że po wygaśnięciu ustępstwa obu firm Peter Parker znowu zniknie z kinowego uniwersum Marvela na stałe?

"Spider-Man 3" - czy heros wróci do MCU na stałe?

Jak donosi The Hollywood Reporter, szczegóły umowy pomiędzy Marvel Studios a Sony Pictures nie są do końca znane. Podobno przedstawiciele wytwórni zmienili warunki poprzedniego porozumienia. Udział w zyskach i inwestycjach Marvel Studio wzrósł z 5% do 25%. To oznacza, że Kevin Feige i spółka o wiele więcej zarobią, ale również będą musieli o wiele więcej wyłożyć. Powrót Toma Hollanda w roli Spider-Mana dotyczy trzeciej części przygód nastoletniego herosa oraz jeszcze jednej produkcji, w której pojawi się bohater. Nie wiadomo jednak o jaki tytuł chodzi.

Przeczytaj także

W filmie "Spider-Man: Far From Home" zasugerowano, że Spidey będzie następcą Iron Mana i to właśnie on dołączy do nowego wcielenia Avengers. Wygląda jednak na to, że przed Peterem zostały tylko dwie przygody. Przynajmniej jeśli chodzi o filmy rozgrywające się w MCU. Feige po informacji o powrocie Spider-Mana do Marvel Studios, stwierdził, że dwa pozostałe filmy z Parkerem pozwolą na domknięcie jego historii.

Przeczytaj także

Nie zapominajmy, że Sony ma w zanadrzu pomysły na wykorzystanie Spider-Mana we własnym uniwersum, w którym rozgrywał się "Venom". Obecnie trwają zdjęcia do "Morbiusa", niebawem ruszą prace nad "Venomem 2" i "Spider-Man Uniwersum 2", a według plotek oprócz adaptacji historii Kravena, Black Cat oraz Silver Sable, zobaczymy również opowieść o Madame Web. Niewykluczone, że kiedy umowa między Sony i Marvel Studios wygaśnie, przygody młodego bohatera będą kontynuowane w drugim filmowym świecie Domu Pomysłów.

Przeczytaj także

Fani podejrzewają, że twórcy rozwiążą problem za pomocą koncepcji multiwersum. Z jakiegoś powodu Spidey przeniesie się do innego wymiaru, dzięki czemu jego obecność w dwóch kinowych uniwersach będzie uzasadniona. Do tego momentu zostało jednak jeszcze bardzo dużo czasu i całkiem możliwe, że porozumienie ulegnie zmianom, dzięki czemu za kilka lat w MCU pojawią się wyżej wymienione postaci związane ze Spider-Manem.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Chociaż na temat "Spider-Mana 3" praktycznie nic nie wiadomo, potwierdzono, że produkcja zadebiutuje 16 lipca 2021 roku. To oznacza, że za dwa lata zobaczymy aż cztery filmy MCU. Data kolejnego tytułu z udziałem Spider-Mana nie jest jeszcze znana. Według najnowszych doniesień twórcy chcą zaangażować reżysera poprzednich części - Jona Wattsa. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Toma Hollanda. Heros będzie musiał zmagać się z faktem, że cały świat poznał jego tożsamość. Być może w produkcji zobaczymy w końcu kinową wersję drużyny superzłoczyńców - Sinister Six. Przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Eternals": Angelina Jolie jako Thena na zdjęciu z planu nowego filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.