Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

30.09.2019 14:39
kadr z filmu Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Przedstawiciele Marvel Studios i Disneya doszli do porozumienia, dzięki czemu powstanie "Spider-Man 3". Co jednak stanie się z postacią po premierze nadchodzącej produkcji?

Po kilku tygodniach frustracji fani Spider-Mana usłyszeli w końcu dobre wieści. Szefowie Marvel Studios i Sony Pictures doszli do porozumienia i Spidey wraca do MCU. Umowa przewiduje jednak tylko dwie produkcje, w których wystąpi pajęczy heros. Czy to oznacza, że po wygaśnięciu ustępstwa obu firm Peter Parker znowu zniknie z kinowego uniwersum Marvela na stałe?

"Spider-Man 3" - czy heros wróci do MCU na stałe?

Jak donosi The Hollywood Reporter, szczegóły umowy pomiędzy Marvel Studios a Sony Pictures nie są do końca znane. Podobno przedstawiciele wytwórni zmienili warunki poprzedniego porozumienia. Udział w zyskach i inwestycjach Marvel Studio wzrósł z 5% do 25%. To oznacza, że Kevin Feige i spółka o wiele więcej zarobią, ale również będą musieli o wiele więcej wyłożyć. Powrót Toma Hollanda w roli Spider-Mana dotyczy trzeciej części przygód nastoletniego herosa oraz jeszcze jednej produkcji, w której pojawi się bohater. Nie wiadomo jednak o jaki tytuł chodzi.

Przeczytaj także

W filmie "Spider-Man: Far From Home" zasugerowano, że Spidey będzie następcą Iron Mana i to właśnie on dołączy do nowego wcielenia Avengers. Wygląda jednak na to, że przed Peterem zostały tylko dwie przygody. Przynajmniej jeśli chodzi o filmy rozgrywające się w MCU. Feige po informacji o powrocie Spider-Mana do Marvel Studios, stwierdził, że dwa pozostałe filmy z Parkerem pozwolą na domknięcie jego historii.

Przeczytaj także

Nie zapominajmy, że Sony ma w zanadrzu pomysły na wykorzystanie Spider-Mana we własnym uniwersum, w którym rozgrywał się "Venom". Obecnie trwają zdjęcia do "Morbiusa", niebawem ruszą prace nad "Venomem 2" i "Spider-Man Uniwersum 2", a według plotek oprócz adaptacji historii Kravena, Black Cat oraz Silver Sable, zobaczymy również opowieść o Madame Web. Niewykluczone, że kiedy umowa między Sony i Marvel Studios wygaśnie, przygody młodego bohatera będą kontynuowane w drugim filmowym świecie Domu Pomysłów.

Przeczytaj także

Fani podejrzewają, że twórcy rozwiążą problem za pomocą koncepcji multiwersum. Z jakiegoś powodu Spidey przeniesie się do innego wymiaru, dzięki czemu jego obecność w dwóch kinowych uniwersach będzie uzasadniona. Do tego momentu zostało jednak jeszcze bardzo dużo czasu i całkiem możliwe, że porozumienie ulegnie zmianom, dzięki czemu za kilka lat w MCU pojawią się wyżej wymienione postaci związane ze Spider-Manem.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Chociaż na temat "Spider-Mana 3" praktycznie nic nie wiadomo, potwierdzono, że produkcja zadebiutuje 16 lipca 2021 roku. To oznacza, że za dwa lata zobaczymy aż cztery filmy MCU. Data kolejnego tytułu z udziałem Spider-Mana nie jest jeszcze znana. Według najnowszych doniesień twórcy chcą zaangażować reżysera poprzednich części - Jona Wattsa. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Toma Hollanda. Heros będzie musiał zmagać się z faktem, że cały świat poznał jego tożsamość. Być może w produkcji zobaczymy w końcu kinową wersję drużyny superzłoczyńców - Sinister Six. Przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Eternals": Angelina Jolie jako Thena na zdjęciu z planu nowego filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.