"Split" zniknie z Netfliksa przez szkodliwe treści? Film pod ostrzałem krytyki

24.06.2020 12:48
Foto: materiały prasowe Universal Pictures|undefined Fot. materiały prasowe Universal Pictures

Widzowie zarzucają produkcji szkodliwe przedstawienie zaburzenia psychicznego i domagają się usunięcia go z Netfliksa.

"Split" w reżyserii M. Night Shyamalana to uznany thriller, który w chwili premiery zyskał dużą popularność. Głównym bohaterem jest tutaj mężczyzna cierpiący na dysocjacyjne zaburzenie osobowości, zwane również osobowością mnogą. W umyśle Kevina funkcjonują aż 23 osobowości, skrajnie różniące się od siebie. Gdy jedna z jaźni zaczyna dominować nad innymi, mężczyzna porywa trzy nastolatki.

"Split" zniknie z Netfliksa przez szkodliwe treści? Film pod ostrzałem krytyki

Choć film spotkał się z przychylnymi recenzjami, a występ Jamesa McAvoya był powszechnie chwalony, znalazły się osoby, które "Split" uznały za dzieło nadmiernie szkodliwe. Widzowie zarzucają produkcji demonizowanie i stygmatyzowanie osób cierpiących na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Pojawiły się głosy, że M. Night Shyamalan zamiast nakłaniać ludzi do empatii wobec osób zmagających się z tym zaburzeniem, przedstawia ich jako potwory. Na twitterze pojawiła się fala wpisów okraszonych hashtagiem #GetSplitOffNetflix, w których internauci domagają się usunięcia "Split" z Netfliksa. Pojawiła się również petycja

Przeczytaj także

Nie wszyscy się jednak zgadzają z tym stanowiskiem. W sieci pojawiły się również wpisy osób zwracających uwagę na przesadną poprawność polityczną i nadwrażliwość. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.