Sprawa Harveya Weinsteina i początki #metoo tematem nowego filmu fabularnego

Natalia Hluzow
27.04.2018 17:59
Harvey Weinstein|undefined Fot. GeorgWenzel/face to face/Reporter/East News

Jedna z największych afer dekady, związana z molestowaniem dziesiątek kobiet przez słynnego producenta z Hollywood, zostanie przeniesiona na duży ekran.

Skandaliczne zachowanie Harveya Weinsteina stanie się tematem nowego filmu fabularnego. Firma produkcyjna Brada Pitta, Plan B, oraz Annapurna Television wykupiły prawa do szokującej historii publikacji Jodi Kantor i Megan Twohey na łamach New York Timesa w październiku 2017 roku. 

Sprawa Harveya Weinstaina

Harvey Weinstein, niegdyś szanowany producent, któremu podczas gali Oscarów dziękowano częściej niż Bogu, dziś znany jest przede wszystkim jako symbol zepsucia amerykańskiej branży filmowej, przeciwko któremu wystąpiły dziesiątki kobiet. 

Aferę wokół założyciela Miramaxu i TWC zapoczątkował obszerny artykuł autorstwa Jodi Kantor i Megan Twohey, który 5 października 2017 roku ukazał się na łamach New York Timesa. Dziennikarki śledcze po wielu rozmowach i wywiadach z ofiarami Weinsteina opisały w nim szokującą historię producenta, który miał molestować asystentki, producentki, aktorki i modelki przez 30 lat. W okresie tym miał on wielokrotnie zawierać ugody sądowe i płacić kobietom za milczenie, by nie szargały dobrego imienia jego firmy.

Z czasem okazało się, że o sprawie wiedziało niemal całe Hollywood, a Weinstein nie był jedynym producentem nadużywającym swojej władzy wobec kobiet. Afera związana z molestowaniem seksualnym w Hollywood z dnia na dzień przybierała coraz większe (a czasem i karykaturalne) rozmiary, stając się jednym z największych skandali dekady i dając początek ruchom #metoo i #timesup. 

kobiety które przerwały milczenie na okładce magazynu Time Fot. foto: kobiety, które przerwały milczenie człowiekiem roku na okładce magazynu "Time"/materiały prasowe

Film o molestowaniu w Hollywood

Ze wstępnych informacji wynika, że – na wzór „Wszystkich ludzi prezydenta” czy „Spotlight” – film, bardziej niż o samym Weinsteinie, będzie opowiadał o śledztwie dziennikarskim Kantor i Twohey. Potwierdza to m.in. wybór kierownictwa produkcji, firmy Anonymous Content, która wcześniej odpowiadała właśnie za produkcję „Spotlight”. Na razie nie zatrudniono jeszcze ani scenarzysty, ani reżysera, ani tym bardziej obsady, jednak można przypuszczać, że tak gorący temat zgromadzi gorące nazwiska na pokładzie. Kiedy tylko poznamy więcej szczegółów dotyczących tej produkcji, niezwłocznie Was o nich poinformujemy! 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.