"Srpski film" doczekał się dokumentu. Zobacz jak powstawał najobleśniejszy horror świata

29.03.2021 12:21
Srpski film - Srđan Todorović - kadr z horroru Fot. Everett Collection/East News

"Srpski film" to jedna z głośniejszych europejskich produkcji. Po ponad 10 latach od premiery powstał dokument pod tytułem "A Serbian Documentary", zdradzający sekrety z planu horroru.

O "Srpskim filmie" słyszał chyba każdy - nawet osoby, które nie obejrzały ani minuty tego kontrowersyjnego horroru. Nic więc dziwnego, że po ponad dekadzie od swojego debiutu, doczekał się filmu dokumentalnego. W sieci zadebiutował zwiastun "A Serbian Documentary".

"Srpski film" doczekał się filmu dokumentalnego - zwiastun

Głośna produkcja Srdjana Spasojevica z Srđanem Todorovićem, Jeleną Gavrilović, Andelą Nenadovic i Sergejem Trifunovićem w rolach głównych niejednokrotnie był określany mianem ohydnego, obrazoburczego, przesadnie brutalnego, chorego horroru. Zresztą nie bez powodu zakazano jego seansów w wielu krajach świata.

Polecamy

Chociaż zadebiutował w 2010 roku, do tej pory toczą się dyskusje, czy film to wizja szaleńca miłującego się w bestialstwie, czy może w rzeczywistości jest metaforą tego, co działo się przez lata w Serbii podczas bratobójczych wojen, które miały miejsce pod rozpadzie Jugosławii. Srdjan Spasojevic we współpracy z Contra Films, Unearthed Films, Stephenem Biro i Paulem White'em, postanowił po latach zdradzić sekrety dotyczące powstawania "Srpskiego filmu". Z tego powodu powstał "A Serbian Documentary". Oto jak prezentuje się zwiastun produkcji.

W zapowiedzi widzimy, że dużą część dokumentu stanowią materiały archiwalne z planu zdjęciowego. Dzięki temu fani "Srpskiego filmu" będą mogli zobaczyć, jak powstawały najbardziej brutalne momenty, takie jak kopulacja z bezgłową kobietą, czy scena porodu i gwałt na niemowlęciu. Zostały one wzbogacone o wywiady z aktorami biorącymi udział w produkcji oraz twórcami filmu.

A SERBIAN DOCUMENTARY Fot. foto: Unearthed Films/materiały prasowe
Polecamy

"Srpski film" - kiedy premiera?

Za reżyserię dokumentu o "Srpskim filmie" odpowiada Stephen Biro, który zagłębił się w kulisy kręcenia jednego z najbardziej kontrowersyjnych filmów wszechczasów. Produkcja trafi na festiwale filmowe w roku 2022. Na razie twórcy nie wspomnieli o innej metodzie dystrybucji, ale z czasem "A Serbian Documentary" będzie prawdopodobnie dostępny na jednej z platform streamingowych.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.