Stan Lee wystąpił gościnnie w filmie "Ralph Demolka w internecie"

Sergiusz Kurczuk
16.11.2018 13:03
Ralph Demolka w internecie i Stan Lee w Big Hero 6|undefined Fot. kadr z filmów Ralph Demolka w internecie i Big Hero 6

Śmierć Stana Lee nie przeszkodzi mu w gościnnych występach w kolejnych produkcjach. Pierwsze pośmiertne cameo pojawi się w animacji "Ralph Demolka w internecie".

Stan Lee słynął nie tylko jako twórca największych superbohaterow Marvela. W ostatnich latach zdobył popularność dzięki występom gościnnym w wielu filmowych produkcjach aktorskich i animowanych, a nawet w grach wideo, głównie na podstawie komiksów Marvela, ale nie tylko. Okazuje się, że śmierć ikony popkultury nie zakończy tej niepisanej tradycji, bo Lee pojawi się pośmiertnie w kilku filmach. Jednym z nich będzie druga część "Ralpha Demolki".

"Ralph Demolka w internecie" z cameo Stana Lee

Najnowsza produkcja studia Walta Disneya przeniesie się ze świata gier wideo do internetu. Główni bohaterowie zetkną się z rozmaitymi zjawiskami występującymi w wirtualnej sieci. Między innymi trafią na oficjalną stronę internetową Disneya, gdzie spotkają wiele dobrze znanych postaci. Oprócz gościnnych udziałów bohaterów ze słynnych animacji i filmów, w sequelu "Ralpha Demolki" zobaczymy również samego Stana Lee. Po śmierci twórcy reżyser Rich Moore opowiedział o tym cameo w rozmowie z portalem Cinemablend.

Nie widział tej sceny. Teraz wydaje się bardzo znacząca, kiedy odszedł i to dla nas bardzo ważne, że został częścią naszego filmu.

Film trafi do amerykańskich kin już 21 listopada 2018 roku. Niestety Stan Lee nie zdążył zobaczyć animowanej wersji samego siebie. Drugi reżyser filmu - Phil Johnston, w rozmowie z The Wrap również skomentował ten fragment "Ralpha Demolki 2".

Przez moment chcieliśmy wprowadzić coś, co miało się nazywać "Zmarvelizuj się" - ludzkie awatary mogły przejść przez urządzenia przypominające bramkę na lotnisku i zmienić się w postacie z Marvela. Częścią tej sceny miał być moment, w którym Stan Lee przechodzi przez Marvelizer. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z tego żartu i nie używać tej sceny, ale wciąż chcieliśmy mieć w filmie Stana Lee, ponieważ kochamy Stana Lee.

Według opisów cameo zmarłego twórcy to jedynie krótki występ gościnny. Ralph i Vanellope kręcą się po stronie Disneya, a w tle przechodzą dobrze znane postacie. Wśród nich znajduje się Stan Lee. Niestety w tym występie gościnnym nie usłyszymy głosu ikony popkultury. Do polskich kin "Ralph Demolka w internecie" trafi dopiero 11 stycznia 2019 roku.

Stan Lee -  w jakich filmach zobaczymy pośmiertne cameo twórcy?

Do tej pory, oprócz występu w 2. części "Ralpha Demolki" potwierdzono, że Lee pojawi się w filmach "Kapitan Marvel" oraz "Avengers 4". Fani zastanawiają się jednak, co z innymi produkcjami, które oczekują na premierę w przyszłym roku. Według doniesień Entertainment Weekly twórca nie zaliczył gościnnego występu w najnowszej części serii "X-Men" pod tytułem "Dark Phoenix". Prawdopodobnie zabraknie go również w innym filmie 20th Century Fox z bohaterami Marvela w rolach głównych - "New Mutants".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.