Rey rozważała zabicie Kylo Rena po walce w sali tronowej

Natalia Hluzow
15.03.2018 16:49
Rey - Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi|undefined Fot. kadr z wideo

W sieci pojawił się kolejny fragment książki opartej na filmie „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który tym razem zdradza zamiary Rey wobec Kylo Rena.

Światowa premiera powieści „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” miała miejsce 6 marca 2018 roku. Książka autorstwa Jasona Frya, podobnie jak wszystkie poprzednie, rozszerza historię przedstawioną w filmie o nowe wątki, sceny, na które zabrakło miejsca na ekranie oraz pogłębia psychologicznie bohaterów, opisując ich sny, rozterki i motywy działań. Dzięki temu mamy okazję poznać m.in. dylematy Rey, która po walce stoczonej ze Snokiem i jego strażnikami poważnie zastanawiała się nad tym, czy nie zgładzić Kylo Rena. 

Rey chciała zabić Kylo Rena?

W 8. epizodzie „Star Wars” jednym z kluczowych momentów (a zarazem jednym z najbardziej efektownych i emocjonujących) była scena, w której Rey i Kylo Ren zjednoczyli siły i stanęli ramię w ramię przeciwko Snoke'owi i jego pretoriańskim strażnikom. Niestety, ich sojusz nie trwał zbyt długo i kiedy tylko pokonali przywódcę Najwyższego Porządku, Kylo wyjawił swoje prawdziwe zamiary, namawiając Rey do przejścia na Ciemną Stronę Mocy i wspólnego rządzenia galaktyką, z czego Rey oczywiście nie skorzystała. 

Dla przypomnienia – scena z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”:

W filmie następna scena ukazuje Kylo Rena, który budzi się i opowiada Admirałowi Huxowi, co się wydarzyło, podczas gdy Rey znika z ekranu aż do finałowej bitwy. Książka Jasona Frya proponuje natomiast inny przebieg wydarzeń, które rzucają nowe światło na przyszłość Kylo w IX epizodzie „Star Wars”. Jak czytamy w udostępnionym fragmencie, po tym jak Rey udaje się uciec, czeka w Sokole Millenium na przybycie Chewbacci wspominając chwilę, w której była gotowa zabić syna Hana Solo:

Rey nauczyła się, że Moc nie była jej narzędziem – było zupełnie odwrotnie. Tak jak Kylo był narzędziem Mocy, pomimo jego determinacji, by podporządkować ją swojej woli. Czuła, że pewnego dnia on też się tego nauczy – Moc jeszcze z nim nie skończyła. A to oznaczało, że to nie jej zadaniem było odebrać mu życie, niezależnie od tego, jaką przyszłość dla niego przewidywała. Rey postanowiła więc zaczekać, niezależnie od tego jak trudne byłoby to zadanie. Zaczeka, aż przyszłość sama rozwinie się tak, jak chce tego Moc. 

Decyzja Rey nie tylko ukazała, jak dobrze bohaterka zrozumiała lekcję na temat Mocy, ale także naświetliła fakt, że przyszłość Kylo Rena nie jest jeszcze przesądzona. Czy syn Lei i Hana Solo w finale sagi Skywalkerów ma szanse powrócić na Jasną Stronę Mocy? O tym przekonamy się dopiero w 9. części „Star Wars” w grudniu 2019 roku. Tymczasem już niebawem poznamy jeszcze więcej ciekawostek i nowych informacji na temat „Ostatnich Jedi”. Już 23 kwietnia 2018 roku do sprzedaży trafi domowe wydanie filmu na DVD i Blu-Ray, zaś równy miesiąc później nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się książka „Ostatni Jedi”, której fragment zaprezentowaliśmy powyżej.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.