„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” pojawi się w wersji z samą muzyką

Natalia Hluzow
14.03.2018 18:20
Ostatni Jedi - DVD|undefined Fot. materiały prasowe

Reżyser 8. części sagi „Star Wars” zdradził, że wśród materiałów dodatkowych domowego wydania „Ostatnich Jedi” pojawi się wersja filmu, z której usunięto wszystkie dźwięki poza muzyką Johna Williamsa.

Filmowa saga „Star Wars” przechodziła przez wiele etapów, miewała piękne wzloty i doświadczała bolesnych upadków. Mimo licznych zmian, przez wszystkie lata łączyło ją jedno – muzyka skomponowana przez Johna Williamsa. Od „Nowej nadziei” z 1977 roku, po „Ostatnich Jedi” w roku 2017 – każdą ścieżkę dźwiękową do filmów z głównej serii skomponował właśnie Williams.

Podczas gdy kompozytor zamierza pożegnać się z franczyzą po ostatnim filmie dotyczącym rodu Skywalkerów, w domowym wydaniu „Ostatnich Jedi” postanowiono oddać mu specjalny hołd i zaprezentować wersję filmu bez dialogów, ambientów czy efektów dźwiękowych – jedynie z samą muzyką Williamsa.

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” – wersja z samą muzyką

O tej wyjątkowej wersji filmu poinformował fanów Rian Johnson, który na swoim Twitterze zamieścił informację o swoim ulubionym dodatku do wydania Blu-Ray i wydania cyfrowego „Ostatnich Jedi”:

Ostatni Jedi wychodzi dzisiaj w Stanach w dystrybucji cyfrowej, na blu-rayu za dwa tygodnie. Ze wszystkich dodatków specjalnych, mój ulubiony jest w pewien sposób ukryty, więc chcę go ogłosić. Jeśli zakupisz gdziekolwiek wersję online lub blu-ray, dostaniesz dostęp do wersji Ostatnich Jedi z samą muzyką.

Osoby, które będą chciały obejrzeć film w takiej wersji, będą więc musiały zakupić kopię cyfrową bądź Blu-Ray, a także posiadać specjalną aplikację Movies Anywhere App. Niestety nie zapowiada się na to, że w Polsce będzie dostępna taka możliwość. Pozostaje nam więc liczyć na uprzejmych fanów z zagranicy, którzy podzielą się fragmentami czysto muzycznej wersji filmu w mediach społecznościowych. Póki co na YouTube możemy zobaczyć (a przede wszystkim posłuchać!) zwiastun wyczyszczony z wszelkich dźwięków poza muzyką Williamsa.

Polska premiera filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” na DVD i Blu-Ray już 23 kwietnia 2018 roku. Z tej okazji możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź dystrybutora. Dla odmiany i porównania – ze wszystkimi dźwiękami.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.