Stephenie Meyer ogłosiła nową powieść z cyklu „Zmierzch”. 15 lat od premiery oryginału

04.05.2020 18:08
Stephenie Meyer ogłosiła nową powieść z cyklu „Zmierzch”. 15 lat od premiery oryginału Fot. . Empics Entertainment/EAST NEWS

Stephenie Meyer to bestsellerowa autorka, której sławę przyniósł cykl powieści dla młodzieży „Zmierzch”. Teraz amerykańska pisarka ogłosiła datę premiery nowej opowieści swojego cyklu.

Powieść „Zmierzch” zadebiutowała w 2005 roku. Szybko zyskała przychylność czytelników, stając się międzynarodowym bestsellerem w bardzo wielu krajach. W ramach cyklu ukazały się cztery książki: „Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” oraz „Przed Świtem”. Ostatnia książka ukazała się w 2008 roku.

Przeczytaj także

W tym samym, w którym na ekrany kin trafiła filmowa adaptacja w reżyserii Catherine Hardwicke, z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych. Seria filmowa, na którą składa się pięć filmów, wypuszczonych w latach 2008-2012 okazała się przeogromnym sukcesem, zarabiając na świecie ponad 3,3 mld dolarów.

„Midnight Sun” – o czym opowie powieść?

Teraz, po wielu latach spekulacji, Meyer ogłosiła datę premiery powieści „Midnight Sun”. Książka jest de facto pierwszym tomem „Zmierzchu”, ale opowiedzianym z perspektywy Edwarda Cullena.

Saga „Zmierzch” opowiedziana była bowiem z perspektywy Belli Swan i stanowiła pierwszoosobowy zapis sytuacji, w których się znajdowała. Z wyjątkiem tomu 4., w którym przez wiele rozdziałów mogliśmy poznać perspektywę wilkołaka Jacoba, całość sagi jest opisem przeżyć głównej bohaterki.

Przeczytaj także

Pierwszy raz informacje na temat „Midnight Sun” pojawiły się już w 2008 roku, gdy Meyer podzieliła się pierwszy rozdziałem powieści, zdradzając, że: 

Jego opowieść o pierwszym dniu szkoły Belli w Liceum w Forks jest 100 razy ciekawsza niż jej opowieść na temat tego dnia – zdradziła wtedy autorka. 

Good Morning America - Stephanie Meyer ogłasza datę premiery

Teraz informację o premierze autorka podzieliła się w programie Good Morning America.

„Midnight Sun” – kiedy data premiery?

Książka ma trafić na półki amerykańskich sklepów 4 sierpnia.

Przeczytaj także

W tym miejscu warto przypomnieć, że w 2015 roku, z okazji 10-lecia pierwszej publikacji, Meyer opublikowała także powieść „Życie i śmierć – Zmierzch opowiedziany na nowo”, która była pierwszym tomem powieści, w którym zamieniono jedynie płeć bohaterów. Tzn. zamiast Belli Swani i Edwarda Cullena, byli: Beau Swan and Edythe Cullen. 

Co ciekawe – w 2010 i w 2013 roku ukazały się także komiksowe wersji dwóch pierwszych tomów powieści.

Przeczytaj także

Czy czeka nas nowa filmowa adaptacja?

Biorąc pod uwagę, że "Midnight Sun" ma opowiadać o tych samych wydarzeniach, tylko z innej perspektywy, wątpliwym jest, abyśmy otrzymali w najbliższym czasie nową adaptację powieści. Z drugiej strony, znając zasady panujące w Hollywood nie można wykluczyć, że w przyszłości czeka nas jednak nowa adaptacja prozy Meyer, chociażby w formie serialu telewizyjnego. Na ten moment nic jednak nie zapowiada nowej odsłony dochodowej filmowej sagi. 

Czytaj także: Top9 – Najlepsze fllmy romantyczne dla młodzieży. Które warto obejrzeć?

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.