Steven Spielberg, Danny DeVito, Catherine Zeta-Jones - gwiazdy złożyły hołd Kirkowi Douglasowi

06.02.2020 10:52
Cameron Douglas, Kirk Douglas i Michael Douglas|undefined Fot. AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

5 lutego 2020 roku zmarł Kirk Douglas. Na śmierć gwiazdora zareagowali przedstawiciele Hollywood, między innymi Steven Spielberg, Danny DeVito i Catherine Zeta-Jones.

Śmierć Kirka Douglasa zasmuciła nie tylko miłośników kina, ale również osoby związane z Hollywood. Wiele gwiazd postanowiło uhonorować weterana branży filmowej postami w mediach społecznościowych. Wśród nich pojawili się między innymi Catherine Zeta-Jones, Steven Spielberg czy Danny DeVito.

Kirk Douglas nie żyje. Gwiazdy złożyły hołd zmarłemu aktorowi

Aktor, który wystąpił w takich produkcjach jak "Spartakus", "20 000 mil podmorskiej żeglugi", "Pasja życia" czy "Ścieżki chwały", zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 103 lat. Informację potwierdził syn gwiazdora - Michael Douglas.

Przeczytaj także

W związku z doniesieniem o śmierci legendy Złotej Ery kinematografii wiele gwiazd zamieściło w mediach społecznościowych hołdy złożone Kirkowi Douglasowi. Wśród nich nie mogło zabraknąć synowej zmarłego aktora - Catherine Zety-Jones.

Dla mojego ukochanego Kirka. Będę cię kochać przez resztę mojego życia. Już mi cię brakuje. Śpij dobrze.

Na temat śmierci Douglasa wypowiedział się również Steven Spielberg w oświadczeniu wydanym przez Hollywood Reporter.

Kirk zachował swoją charyzmę aktora filmowego do samego końca jego wspaniałego życia i jestem zaszczycony, że byłem jego częścią przez ostatnie 45 lat. Będę tęsknił za jego odręcznymi liścikami i ojcowskimi radami, za jego mądrością i odwagą. Nawet bez swoich największych dzieł dawał mi wystarczająco dużo inspiracji na resztę mojego życia.

Obok śmierci aktora nie przeszli obojętnie jego koledzy po fachu, między innymi Danny DeVito, Rob Reiner, William Shatner, George Takei, Ed Asner czy Bruce Campbell.

Kirk Douglas. Inspirujący Scalawag. 103 lata na tym świecie. To robi wrażenie. Świetnie się z tobą spędzało czas, stary.

Kirk Douglas zawsze będzie ikoną w panteonie Hollywood. Ustawił się w kolejce, by przełamać czarną listę. Wyrazy miłości dla mojego przyjaciela Michaela i jego całej rodziny.

Kondolencje dla rodziny Kirka Douglasa. Był tak niesamowitą ikoną w przemyśle filmowym!

Legendarny aktor Kirk Douglas odszedł dziś w wieku 103 lat. Zdobywca Oscara i kawaler Prezydenckiego Medalu Wolności, Dogulas był czempionem w wielu sprawach i przeżył długie i bogate życie. Był uwielbiany i miłowany, a teraz będzie nam go brakować.

Zawsze będę zdruzgotany. Niech pamięć o tobie zawsze będzie błogosławiona.

Kirk Douglas nie żyje: ikoniczny aktor miał 103 lata.

Kirk! Filar Hollywood upadł. Nikt nie tańczył na wiosłach wikingów jak ty! Bezpiecznej podróży, przystojniaku!

O śmierci Douglasa wspomniano również na oficjalnym Twitterze Amerykańskiej Akademii Filmowej.

"Chciałem być aktorem jako dzieciak - od czasów drugiej klasy szkoły podstawowej. Grałem i moja matka zrobiła mi czarny fartuch, kiedy wcielałem się w szewca. Po występie [mój ojciec] dał mi mojego pierwszego Oscara - lody w rożku" - Kirk Douglas.

Żegnaj wielka legendo Hollywood. 

9 lutego 2020 roku odbędzie się 92. gala wręczenia Oscarów. Jak co roku zaprezentowane zostaną sylwetki osób związanych z Hollywood, które zmarły w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Wśród nich na pewno nie zabraknie Kirka Douglasa.

Przeczytaj także

Zobacz też: Oscary 2020: gala drugi rok z rzędu bez prowadzącego

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.