Steven Spielberg wyreżyseruje film o własnym dzieciństwie. Wiemy, kto zagra "jego matkę"

10.03.2021 11:33
Steven Spielberg wyreżyseruje film o własnym dzieciństwie. Wiemy, kto zagra "jego matkę" Fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Legendarny reżyser u schyłku swojej kariery postanowił przyjrzeć się swojemu własnemu życiu. Niedługo w produkcji ma się znaleźć autobiografia Stevena Spielberga.

Steven Spielberg stworzy filmową autobiografię

Chociaż na jego adaptację "West Side Story" będziemy musieli jeszcze poczekać do końca roku, to Steven Spielberg już wybrał swój kolejny projekt. Ten ma być wyjątkowo bliski jego sercu.

Polecamy

Jak podaje Deadline, Spielberg wyreżyseruje dla Amblin Partners niezatytułowany film, który będzie inspirowany jego własnym dzieciństwem i dorastaniem w Arizonie. Według źródeł portalu, Michelle Williams ma być wybrana do roli "matki Spielberga", która ma mieć jednak "swój oddzielny i oryginalny głos", a nie być w pełni inspirowana prawdziwą rodzicielką reżysera. 

Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo osobisty będzie to projekt, zaskoczeniem raczej nie jest fakt, że Spielberg ma napisać skrypt do tego filmu. Pomoże mu w tym Tony Kushner, który ma już na koncie kilka scenariuszy do produkcji Spielberga. Zdjęcia do projektu mają ruszyć już latem tego roku, a jego debiut ma się odbyć w 2022 roku.

Polecamy

Spielberg zajmuje się obecnie kompletowaniem obsady, wśród której będzie sporo dzieciaków - jeden z nich będzie się wcielał w postać inspirowaną samym Spielbergiem. 

Spielberg wielokrotnie podkreślał, że jego czasy dorastania w Arizonie miały ogromny wpływ na późniejszą twórczość, a reżyser wykorzystywał pewne wydarzenia, czy nawet postaci w swoich filmach.

Chociaż jego "West Side Story" zadebiutuje dopiero pod koniec 2021 roku, to Spielberg zakończył pracę nad produkcją już w grudniu 2020 roku. Reżyser zastanawiał się nad tym, czy udostępnić film na platformach streamingowych, ale w końcu zapadła decyzja o wstrzymaniu się z premierą.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.