Strój Batmana i miecz świetlny Mace'a Windu trafiły na aukcje. Ile kosztują?

21.08.2019 16:15
Batman 1989|undefined Fot. kadr z filmu "Batman"/Warner Bros.

Nie macie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? A może sami jesteście kolekcjonerami gadżetów związanych z popkulturą? Mamy ofertę specjalnie dla was.

Oczywiście jest to żart - nie otrzymujemy żadnych pieniędzy za "promowanie" domu aukcyjnego Prop Store. Nie mniej, odbędzie się w nim licytacja dwóch niemalże bezcennych filmowych artefaktów. Chodzi o wspomniany w tytule strój Batmana oraz miecz świetlny Mace'a Windu. Ile kosztowałby nas taki zestaw gadżetów, gdybyśmy chcieli się przebrać za Mrocznego Rycerza z mieczem świetlnym na Halloween? Około 300 tysięcy dolarów.

Strój Batmana i miecz świetlny Windu trafiły na aukcję 

Aukcja odbędzie się 30 września 2019 roku w domu aukcyjnym Prop Store. Właściciele przybytku zapowiadają aukcję następującymi słowami:

Prop Store będzie gospodarzem jednej z największych w Europie aukcji związanych z gadżetami filmowymi w domu ODEON FDI IMAX w Londynie. Impreza odbędzie się w dniach 30 września i 1 października 2019 roku.

Jak podaje CNN, łączna wartość wszystkich przedmiotów na aukcji wynosi około 7,3 miliona dolarów. Do kupienia będzie ponad 900 przedmiotów. Wśród najdroższych gadżetów znajdują się m.in. hełm szturmowca z "Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei" (wyceniany na 145-218 tysięcy dolarów), miecz świetlny Samuela L. Jacksona z prequeli "Gwiezdnych wojen" (za 120 tysięcy dolarów), pistolet Jamesa Bonda z "Goldeneye" (ponad 70 tysięcy dolarów), czy Święty Granat Ręczny z "Monty'ego Pythona i Świętego Graala" oraz oczywiście wspomniany strój Batmana Michaela Keatona za minimum 150 tysięcy dolarów. 

Przeczytaj także

Jednak aukcja jest nie tylko dla najbogatszych z fanów - na aukcji znajdziemy wiele przedmiotów o niższych cenach. Przykładem może być złoty bilet z "Charliego i Fabryki Czekolady", który jest wyceniany na około 375 dolarów.

W trakcie aukcji będzie również prowadzona wystawa sprzedawanych gadżetów, która będzie otwarta dla wszystkich, a nie tylko uczestników aukcji. Jeżeli więc nie macie planów na koniec września, to podróż do Londynu może być ciekawym rozwiązaniem.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.