Studio Blumhouse stworzy adaptację "Podpalaczki" Stephena Kinga

17.12.2019 11:32
Stephen King|undefined Fot. AP/EAST NEWS

Już niedługo fani twórczości Stephena Kinga i filmów na jej podstawie będą mieli kolejny powód do radości. Studio Blumhouse stworzy adaptację "Podpalaczki".

Nie ma chyba drugiego pisarza na świecie, którego książki tak często przekładano by na język filmu, co Stephen King. Już niedługo powstanie adaptacja kolejnej powieści mistrza grozy. Przedstawiciele studia Blumhouse ("Halloween", "Naznaczony") biorą się za "Podpalaczkę".

"Podpalaczka" - powstanie kolejny film na podstawie książki Stephena Kinga

Jak podaje serwis Horrorfreak News, producent Jason Blum i Akiva Goldsman postanowili przygotować nową filmową adaptację "Podpalaczki", która doczekała się już produkcji kinowej w 1984 roku. W produkcji reżyserowanej przez Marka L. Lestera w roli głównej wystąpiła Drew Barrymore.

Kto zagra tytułową rolę w nowej wersji "Podpalaczki"? Na razie nie wiadomo. Zdradzono jedynie, że za scenariusz filmu odpowie Goldsman. Blumhouse wyprodukuje historię dziewczynki o nadprzyrodzonych mocach wraz z Universal i Scottem Teemsem. Reżyserem produkcji został natomiast Keith Thomas.

Przeczytaj także

"Podpalaczka" to jedna z klasycznych powieści Kinga, która zadebiutowała w 1980 roku. Opowiada o małej dziewczynce Charlie McGee, która rozwinęła u siebie zdolności pirokinetyczne - potrafi kontrolować ogień. Szybko staje się celem agencji rządowej, która widzi w wyjątkowym darze dziecka potężną broń.

Przeczytaj także

"Podpalaczka" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono daty premiery filmu. Miłośnicy produkcji na podstawie twórczości Kinga muszą więc uzbroić się w cierpliwość. "Podpalaczka" nie jest jedyną książką pisarza, która doczeka się wkrótce adaptacji. Obecnie trwają prace nad filmowym "Bastionem", "Talizmanem", "Przebudzeniem", "Suffer The Little Children", czy nową wersją "Stukostrachów".

Przeczytaj także

Zobacz też: Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.