Studio Lucasfilm zdementowało doniesienia o wstrzymaniu prac nad spin-offami „Star Wars”

Natalia Hluzow
22.06.2018 13:21
Studio Lucasfilm zdementowało doniesienia o wstrzymaniu prac nad spin-offami „Star Wars”

Wytwórnia założona przez George’a Lucasa skomentowała informację dotyczącą odłożenia spin-offów „Gwiezdnych wojen” na dalszy plan. Jak twierdzi, jest ona nieprecyzyjna.

Zaledwie wczoraj (21 czerwca 2018) donosiliśmy o porzuceniu prac nad spin-offami „Star Wars”, co pierwszy podał do wiadomości portal Collider. Z udostępnionych informacji wynikało, że wytwórnie Lucasfilm i Disney postanowiły odłożyć projekty filmowe związane z Obi-Wanem i Bobą Fettem na dalszy plan i zająć się trylogią Riana Johnsona oraz serią twórców „Gry o tron”, a przede wszystkim – IX epizodem „Star Wars” wieńczącym sagę Skywalkerów. Przyczyną takiej decyzji był rzekomo niezadowalający wynik finansowy filmu o młodym Hanie Solo. Jak się okazuje, informacje te nie do końca zgadzają się ze stanem faktycznym.

Lucasfilm nadal pracuje nad spin-offami „Gwiezdnych wojen”

Stacja ABC News już popołudniu 21 czerwca 2018 ogłosiła, że studio zdementowało doniesienia portalu Collider, nazywając je „nieprecyzyjnymi”. Lucasfilm podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko dotyczące prowadzenia jednoczesnych prac nad wieloma projektami związanymi ze „Star Wars” – zarówno nad ogłoszonymi już trylogią Riana Johnsona i serią Davida Benioffa i D. B. Weissa, jaki i nad tajemniczymi spin-offami. Przypominamy bowiem, że solowe filmy Obi-Wana i Boby Fetta pojawiały się dotychczas jedynie w nieoficjalnych doniesieniach, zaś Lucasfilm nigdy nie potwierdził tych pogłosek.

Dlaczego powinniśmy ufać raportowi ABC News, a nie doniesieniom portalu Collider? Niech za główny argument posłuży fakt, że stacja ABC należy do Disneya, który – jak wiemy – jest również właścicielem studia Lucasfilm. Można więc zakładać, że posiada wiadomości z pierwszej ręki.

W świetle powyższych informacji, wszystko wskazuje na to, że najbliższa dekada będzie jednak przepełniona produkcjami spod znaku świetlnych mieczy. Niemniej, jedynym filmem „Star Wars”, który ma już ustaloną datę premiery, wciąż pozostaje IX epizod „Gwiezdnych wojen”. Film trafi do kin w grudniu 2019. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.