Stygmaty, zakonnice i opętanie, czyli zwiastun horroru „Welcome to Mercy”

Sergiusz Kurczuk
03.10.2018 13:00
Stygmaty, zakonnice i opętanie, czyli zwiastun horroru „Welcome to Mercy” Fot. kadr z filmu Welcome to Mercy

Co powstanie z połączenia horrorów „Zakonnica”, „Egzorcysta” i „Stygmaty”? Być może nowy horror pod tytułem „Welcome to Mercy”.

Jesień to czas, kiedy odbywają się premiery kolejnych horrorów. Aura sprzyja pojawianiu się nowych filmów grozy, tym bardziej że na przełomie października i listopada wypada święto duchów, czyli Halloween. W każdym człowieku tkwi irracjonalna potrzeba odczuwania lęku i właśnie z tego powodu gatunek filmowy, jakim jest horror cieszy się niesłabnącą popularnością. W sieci pojawił się zwiastun kolejnej przerażającej produkcji. Chodzi o niezależny film grozy pod tytułem „Welcome to Mercy”.

Welcome to Mercy Fot. foto: materiały promocyjne

„Welcome to Mercy” - zwiastun horroru o opętaniu

Historia przedstawiona w filmie reżyserowanym przez Tommy'ego Bertelsena nie jest może zbyt oryginalna, ale jeśli jakiś schemat się sprawdza, to po co go zmieniać? Głowna bohaterka jest samotna matka imieniem Madeline, która cierpi z powodu dziwnych zjawisk, które pojawiają się w jej życiu. Chodzi o stygmaty, które powodują, że kobieta udaje się o pomoc do lokalnego księdza i zakonnicy. Czego jeszcze doświadczy Madeline?

Szybko okazuje się, że stygmaty wcale nie są darem od Boga. Wręcz przeciwnie. Mieszkańcy klasztoru na odludziu starają się pomóc kobiecie, obronić się przed demonami, które chcą uczynić z niej Antychrysta.  

„Welcome to Mercy” - kiedy premiera?

Być może niektórzy wytkną filmowi „Welcome to Mercy” podobieństwo do innych produkcji o podobnej tematyce. Wystarczy wspomnieć, chociażby „Stygmaty”, ostatni hit pod tytułem „Zakonnica” czy spojrzeć w kierunku klasyki gatunku, czyli „Egzorcysty”. Trudno jednak ocenić film po zwiastunie, tym bardziej że powtarzalność pewnych elementów, to stały element współczesnej popkultury. Niestety, żeby zobaczyć „Welcome to Mercy” w Polsce, będzie się trzeba trochę wysilić. Horror trafi 2 listopada 2018 roku do wybranych amerykańskich kin i na serwisy VOD. 

Za scenariusz filmu odpowiada Kristen Ruhlin. W obsadzie znaleźli się mięzy innymi Lily Newmark, Eva Ariel Binder, Eileen Davies, Victoria Sokolova, Danis Grube, Toms Liepajnieks, Sophia Massa i Ieva Seglina. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.