Ten horror doprowadził Quentina Tarantino do łez. Czy odważysz się go zobaczyć?

Natalia Hluzow
05.07.2018 16:11
Quentin Tarantino|undefined Fot. kadr z wideo

Quentin Tarantino słynie z krwawych scen, epatowania przemocą i skazywania swoich bohaterów na rozmaite męki, a jednak pojawił się film, który nawet człowieka o tak mocnych nerwach był w stanie doprowadzić do skrajnych emocji.

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej bezkompromisowych reżyserów w Hollywood, który nie boi się pokazywać w swoich filmach rozlewu krwi, odgryzania różnych części ciała, wyłupywania oczu i innych drastycznych scen. Mimo to, Luce Guadagnino udało się stworzyć obraz, który sprawił, że ten słynny reżyser rozpłakał się po jego obejrzeniu. Mowa o horrorze „Suspiria” – najnowszym filmie twórcy „Tamtych dni, tamtych nocy” oraz „Nienasyconych”.

„Suspiria” doprowadziła Quentina Tarantino do łez

„Suspiria” jest remakiem włoskiego horroru z 1977 roku, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Odgłosy”. Film opowiada historię młodej tancerki, która trafia do renomowanej szkoły baletowej prowadzonej przez tajemniczą Madame Blanc, po czym orientuje się, że w placówce dzieją się przerażające rzeczy.

W wywiadzie udzielonym włoskiemu magazynowi La Repubblica, Luca Guadagnino wyznał, że podczas festiwalu w Wenecji zaprzyjaźnił się z Quentinem Tarantino, zdecydował się więc pokazać mu swój najnowszy film i zapytać o opinię. Reakcja słynnego reżysera przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jak wspomina:

Pokazałem go [Suspirię] Quentinowi Tarantino. Byłem zestresowany, a jednocześnie bardzo chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie.

Jak wyjaśnił Guadagnino, film jest jednocześnie horrorem i melodramatem, nie wiadomo zatem, czy łzy Tarantino były efektem strachu, smutku czy wzruszenia, że jego kolega stworzył tak dobre dzieło – które już teraz porównuje się do największych osiągnięć Stanleya Kubricka.

„Suspiria” odcisnęła zresztą wielki wpływ nie tylko na Quentinie Tarantino, lecz także na aktorkach, które w nim występowały. Dakota Johnson, wcielająca się w główną bohaterkę, wyznała, że po zakończeniu zdjęć potrzebowała terapii.

Prócz Johnson, w filmie „Suspiria” zobaczymy takie gwiazdy jak Tilda Swinton czy Chloë Grace Moretz. Film trafi na ekrany 2 listopada 2018. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.