„Suspiria” - zobacz pierwszy fragment najstraszniejszego horroru roku

Sergiusz Kurczuk
29.08.2018 10:36
„Suspiria” - zobacz pierwszy fragment najstraszniejszego horroru roku Fot. kadr z filmu Suspiria

W sieci pojawił się pierwszy klip z niezachodzącego remake'u horroru „Suspiria”. Jak prezentuje się scena nawiedzonej lekcji tańca? 

„Suspiria” (w Polsce znany również jako „Odgłosy”) to słynny włoski horror w reżyserii Dario Argento. Po latach reżyser Luca Guadagnino postanowił stworzyć nową, odświeżoną wersję filmu. W czerwcu zaprezentowano niepokojący teaser i plakat, w trzecim tygodnia sierpnia pojawił się pierwszy zwiastun „Suspirii”, a teraz możemy zobaczyć fragment nowej wersji filmu. W sieci można obejrzeć klip, przedstawiający scenę lekcji tańca, podczas której zaczynają się dziać dziwne rzeczy. 

„Suspiria” - pierwszy fragment filmu

Oryginał oraz remake opowiadają o renomowanej szkole baletowej. Główną bohaterką jest grana przez Dakotę Johnson Susie Bannion, która przyjeżdża do placówki, by stać się najlepszą tancerką. Szybko okazuje się, że w budynku dochodzi do niewyjaśnionych, przerażających sytuacji. Jedną z nich zaprezentowano w pierwszym fragmencie „Suspirii”

Na pozór wszystko wydaje się zwyczajne. Nauczycielka grana przez Tildę Swinton prowadzi lekcję tańca. Nakazuje swoim uczennicom swobodną improwizację. Główna bohaterka zaczyna prezentować swoje umiejętności, ale lekcja szybko zaczyna przypominać sceny dobrze znane z horrorów o opętaniu. Pod koniec klipu możemy dostrzec obrzydliwą, demoniczną dłoń, która dotyka parkietu sali szkoleniowej od spodu, wpływając na zachowanie Susie. 

„Suspiria” - kiedy premiera?

Film widziało już kilku szczęśliwców, między innymi sam Quentin Tarantino. Guadagnino poznał filmowca podczas festiwalu filmowego w Cannes i na tyle się z nim zaprzyjaźnił, że postanowił pokazać mu swoje nowe dzieło. Podobno Tarantino z wrażenia rozpłakał się podczas seansu. Od jakiegoś czasu mówi się, że „Suspiria” ma szansę zdetronizować „Dziedzictwo. Hereditary” i zostać nowym najstraszniejszym filmem kina grozy roku 2018. Czy tak się stanie? Będziemy musieli poczekać do premiery horroru, która została zaplanowana na 1 września 2018 roku. Do polskich kin „Suspiria” trafi z dwumiesięcznym opóźnieniem, bo zobaczymy ją dopiero 2 listopada. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.