Sylvester Stallone oskarża producenta "Rocky'ego" o zabijanie serii i ciągłe kłamstwa

01.08.2022 11:53
Sylvester Stallone oskarża producenta "Rocky'ego" o zabijanie serii i ciągłe kłamstwa Fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

Sly nie ma dobrych relacji z producentem Irvinem Winklerem. Aktor oskarżył go (a także jego rodzinę) o "wysysanie krwi" z "Rocky'ego".

Sylvester Stallone o producencie Rocky'ego: to wampir

Sylvester Stallone nie daje za wygraną - kilka dni po ogłoszeniu wieści, że wytwórnia MGM tworzy kolejny spin-off "Rocky'ego" w postaci "Drago", aktor kilkukrotnie oskarżył producenta Irwina Winklera o "wysysanie z serii wszystkiego, co się da" i poprosił o oddanie mu praw do jego postaci.

Polecamy

W najnowszym poście Sly zamieścił kilka grafik - pierwsza z nich prezentowała Winklera w roli zakrwawionego wampira, który ugryzł Rocky'ego w szyję, kolejna pokazywała producenta wbijającego noże w plecy Stallone'a, a kolejne pochodziły z walki między Balboą a Drago z filmu "Rocky IV" z 1985 roku.

Aktor oczywiście nie omieszkał dodać jeszcze kilku słów od siebie:

Irvin Winkler i jego dzieci WYSYSAJĄ Z ROCKY'EGO WSZYSTKO! Zakładam, że ten najbardziej znienawidzony, nieutalentowany, paskudny producent w Hollywood i jego dzieci znalazły sobie kolejny posiłek... Drago?

Polecamy

Stallone następnie odniósł się do tego zjawiska w skali całego przemysłu, zaznaczając, że jest zaledwie ostatnią ofiarą tego procederu:

Przez całą historię artyści (muzycy, malarze, rysownicy, scenarzyści, niemalże każdy) byli niszczeni przez te pijawki. Te, które niszczą rodziny, by wypełnić sobie portfele pieniędzmi za prace innych ludzi. Producenci-pasożyci, którzy żerują na wykorzystywanych artystach-ofiarach.

Jak podaje Variety, Stallone od dawna walczy o prawa do postaci Rocky'ego i całej serii - jako scenarzysta i aktor otrzymał za oryginał gażę w postaci 75 tysięcy dolarów, a także 10 procent z zysku filmu w box-office. Wówczas nie ubiegał się o prawa, bo "był pewien sposób robienia biznesu, który teraz nie istnieje - wówczas nie zabijało się kury znoszącej złote jaja". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.