Sytuacja bez wyjścia na zdjęciu z planu filmu „Obcy: Przymierze”

Robert Skowronski
27.05.2016 11:40
Sytuacja bez wyjścia na zdjęciu z planu filmu „Obcy: Przymierze” Fot. kadr z filmu

W sieci pojawiło się kolejne zdjęcie z planu filmu „Obcy: Przymierze”. Kosmiczna podróż Katherine Waterston nie będzie sielanką.

Nowe dzieło Ridleya Scotta ma stanowić rodzaj pomostu łączącego „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Będzie to również pierwszy z trzech obrazów poprzedzających filmowy pierwowzór. Zdjęcia ruszyły w marcu 2016 roku i będą trwać przez 16 tygodni. Pierwsza zapowiedź „Obcego: Przymierze” ukazała się z okazji „Dnia Obcego”. Na udostępnionym zdjęciu mogliśmy zobaczyć naszywkę na kombinezonach załogi statku kolonizacyjnego Covenant.

Stopniowo w sieci pojawiają się kolejne fotografie. Na najnowszej z nich widzimy odtwórczynię głównej roli, Katherine Waterston jako Daniels, która, jak głosi podpis z posta, nie ma gdzie uciec:

Już wcześniej mogliśmy podziwiać zdjęcia z planu dzieła Ridleya Scotta. Przyjrzeć się na nich można było elementom scenografii z filmu. Wygląda na to, że powinniśmy spodziewać się skalistego krajobrazu, wielkich kamiennych głów oraz niepokojących humanoidalnych istot. Pokrywałoby się to z zapowiedzią, która padła z ust Michaela Fassbendera. Aktor wyznał: „Oczekujcie wielkiej scenografii i obcych wychodzących z ludzi”.

Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - jedyny pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Michael Fassbender opowiedział, jak układa się jego praca z reżyserem oraz uchylił rąbka tajemnicy, co do wizji, jaką przedstawi Scott:

To niesamowite oglądać Ridleya przy pracy. Staram się wyciągnąć z niego tyle wiedzy, ile się da. Pracował już kilka razy przy takich filmach, zatem wie, jak wiele jest tu ruchomych elementów, ile osób pracuje na planie, ile działów wymaga jego uwagi - i to czyni go absolutnym mistrzem.  Scenografia jest niesamowita. To fantastyczne połączenie najnowszej technologii i prymitywnych elementów. Mogę to wyjaśnić tylko przez porównanie do tego, co Ridley zrobił w „Łowcy androidów”. Połączenie przeszłości i przyszłości składa się na interesujący świat, do którego aspirujemy, zarazem rozpoznając w nim coś znajomego.

W obsadzie filmu oprócz Fassbendera znaleźli się Katherine Waterston, Demian Bichir, Danny McBride, Billy Crudup i Amy Seimetz. Premiera filmu „Obcy: Przymierze” została zapowiedziana na 4 sierpnia 2017 roku.

Jak Wam się podoba zdjęcie z planu z Katherine Waterston?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.