Szef Sony wypowiedział się o przyszłości Spider-Mana. Czy heros wróci do MCU?

06.09.2019 09:02
Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. materiały promocyjne/Marvel Studios

Fani filmów Marvela liczą na to, że Spider-Man niebawem powróci do MCU. Szef Sony Pictures skomentował przyszłość superbohatera. Czy ma szansę na walkę u boku herosów MArvel Studios?

Przyszłość filmowego Spider-Mana jest wciąż niepewna. Po tym jak Sony Pictures zerwało umowę z Marvel Studios, pozwalającą wykorzystywać postać Pajęczaka w MCU, fani herosa zamarli. Kiedy emocje opadły liczyli, że firmy się dogadają i w kolejnych Fazach Spidey znowu będzie bujał się ba pajęczynie obok Avengers. Wygląda na to, że ich nadzieje się nie spełnią. Na razie.

Spider-Man dołączy do uniwersum "Venoma"?

Jak podaje Variety, Spider-Man w najbliższym czasie będzie pojawiał się wyłącznie w produkcjach Sony. Sprawę skomentował sam prezes Sony Pictures Tony Vinciquerra.

Mieliśmy z Kevinem Feige'im wspaniałą współpracę przy filmach o Spider-Manie. Próbowaliśmy sprawdzić, czy jest szansa, żeby to wypaliło. Ludzie z Marvela są niesamowici, mamy do nich wielki szacunek, ale z drugiej strony mamy równie wspaniałych ludzi u nas. Kevin nie zrobił całej roboty.

Spider-Man radził sobie dobrze przed crossoverowymi filmami Marvela, a nawet lepiej niż w nich, a teraz mamy swoje własne uniwersum, więc pokaże, na co go stać również z innymi postaciami. Myślę, że mamy szansę zrobić coś podobnego, jak w przypadku Marvel Studios.

Przedstawiciel Sony dodał również, że istnieje szansa na powrót Spider-Mana do MCU, ale w tym momencie "drzwi są zamknięte" na dalszą współpracę z Marvel Studios. Co to oznacza w praktyce?

Przeczytaj także

Sony w 2018 roku filmem "Venom" rozpoczęło swoje własne kinowe uniwersum z postaciami z komiksów Marvela. Obecnie trwają prace nad sequelem filmu oraz solową opowieścią o innej postaci ze świata Spider-Mana - Morbiusie żywym wampirze. W planach są też produkcje o Kravenie, Silver Sable i Black Cat. Oznacza to, że Spidey nie tylko dostanie kolejne solowe przygody, ale wejdzie też w interakcję z tymi postaciami. Z tego jednak wynika, że całkowicie zniknie z MCU.

Vinciquerra jest świadomy krytyki ze strony fanów. Wie też, że uniwersum Sony może nie wypalić. Prawdopodobnie z tego powodu nie wyklucza ponownej współpracy z Marvel Studios w przyszłości. Warto przypomnieć, że ponad miliard dolarów z seansu filmu "Spider-Man: Far From Home" został zarobiony, ponieważ produkcja była domknięciem historii ukazanej w "Avengers: Endgame". Istnieje więc szansa, że produkcje o nastoletnim bohaterze dziejące się poza MCU nie będą już wcale tak popularne, jak wydaje się szefom Sony.

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Prawdopodobnie pierwszy występ Spider-Mana poza MCU będzie miał miejsce w filmie "Venom 2". Produkcję ma reżyserować Andy Serkis. W tytułowej roli powróci Tom Hardy. Tym razem zmierzy się z Carnagem granym przez Woody'ego Harrelsona. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów tej produkcji, tym bardziej jej daty premiery. Fanom Spider-Mana pozostaje czekać.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.