„Szklana pułapka 6” z bohaterami oryginalnego „Die Hard”. Bruce Willis pomoże wybrać młodego Johna McClane’a

Natalia Hluzow
07.08.2018 19:38
Bruce Willis Szklana pułapka|undefined Fot. kadr z filmu "Szklana pułapka"

W nadchodzącym prequelo-sequelu „Szklanej pułapki” mają pojawić się postaci znane z oryginalnego „Die Hard” z 1988 roku – w wersjach współczesnych i sprzed lat. Młodego Johna McClane’a pomoże wybrać sam Bruce Willis.

Prace nad szóstą częścią „Szklanej pułapki” o wymownym tytule „Die Hard: Year One” trwają już od dłuższego czasu. Od 2016 roku wiadome jest, że film będzie toczył się na dwóch płaszczyznach czasowych - w latach 70., kiedy John McClane stawiał pierwsze kroki w policji oraz współcześnie, ukazując zgorzkniałego i zmęczonego ulubieńca publiczności, w roli którego powróci oczywiście Bruce Willis. Jednak dopiero teraz reżyser filmu, Len Wiseman, zdradził, że pojawią się w nim także inni bohaterowie z klasyku kina akcji oraz że Willis będzie zaangażowany w wybór młodszej wersji samego siebie. 

„Die Hard: Year One” - kto zagra młodego Johna McClane’a?

Len Wiseman podczas rozmowy z portalem Slash Film wyznał, że wciąż nie ukończono jeszcze scenariusza, gdyż chce, by - przeciwieństwie do „Szklanej pułapki 4.0” - tym razem był on dopracowany w każdym calu. Dlatego też twórcy mają jeszcze sporo czasu na wybranie młodego Johna McClane’a. Reżyser poprosił o pomoc w tej kwestii samego Bruce'a Willisa, mimo, iż gwiazdor nie miał takiego zapisu w kontrakcie. Wisemanowi zależy bowiem na tym, by nowy aktor jak najlepiej współgrał z ikonicznym odtwórcą głównej roli w „Die Hard”. 

„Szklana pułapka 6” - którzy bohaterowie powrócą w nowym filmie?

Reżyser zapowiedział też, że w „Szklanej pułapce 6” możemy spodziewać się powrotu do początków związku Johna i jego żony Holly, a także... pojednania małżonków po latach. Wiseman nie potwierdził wprawdzie niczego na 100%, jednak zasugerował, że w „Die Hard: Year One” pojawi się młodsza wersja ukochanej głównego bohatera oraz że rozważa powrót Bonnie Bedalii w tej roli. W filmie mieliby wystąpić również Jai Courtney i Mary Elizabeth Winstead jako dorosłe dzieci McClane'a.

Die Hard Holly Fot. foto: kadr z filmu "Szklana pułapka"

„Die Hard: Year One” - o czym będzie?

Wciąż nie zostało dookreślone, jaki związek „Die Hard: Year One” będzie miał z komiksową mini serią Howarda Chaykina z lat 2009-2010 o tym samym tytule. Jeśli jednak fabuła będzie opierała się na historii z powieści graficznej, zobaczymy pierwsze starcie McClane'a z terrorystami w 1976 roku. Czy prócz głównego bohatera i jego rodziny powrócą także inne słynne postaci z filmu z 1988 roku, jak Al Powell czy Hans Gruber? Póki scenariusz nie został ukończony - wszystko jest jeszcze możliwe. 

Póki co nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „Szklanej pułapki 6” ani kiedy film trafi do kin.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.