"Szybcy i wściekli 9" znowu opóźnione, za to "Ciche miejsce 2" pojawi się w kinach szybciej. Nowe daty premiery

05.03.2021 10:59
"Szybcy i wściekli 9" znowu opóźnione, za to "Ciche miejsce 2" pojawi się w kinach szybciej. Nowe daty premiery Fot. materiały prasowe/Universal Pictures

Studia Universal i Paramount prezentują dwa zgoła różne podejścia do prezentowania swoich filmów - tego samego dnia ogłoszono bowiem opóźnienie "Szybkich i wściekłych 9" oraz przyspieszenie premiery "Cichego miejsca 2".

Szybcy i wściekli 9 oraz Ciche miejsce 2 z nowymi datami premier

"Szybcy i wściekli 9" oraz "Ciche miejsce 2" są kolejnymi filmami, które doczekały się zmian dat premier. Z tej okazji mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Skoro nie mamy możliwości zapytania Was o to, którą chcecie przeczytać jako pierwszą, to zaczniemy od tej złej. Ta brzmi następująco: "Szybcy i wściekli 9" zadebiutują miesiąc później, niż planowano. Nowa data premiery to 25 czerwca 2021 roku.

Polecamy

O zmianie poinformowano za pośrednictwem social mediów poświęconych marce, gdzie napisano, że "rodzina powróci już 25 czerwca". Dodano również, że wielki comeback Doma i spółki będzie "tylko w kinach". Universal nie planuje zatem żadnych zabaw w streaming i oczekuje, że w przeciągu prawie 4 miesięcy sytuacja pandemiczna poprawi się na tyle, że będzie można pójść do kina w ilościach masowych:

Polecamy

To teraz ta dobra wieść - jak mogliście przeczytać i w tytule, i w leadzie, "Ciche miejsce 2" zostało przyspieszone. I to o kilka miesięcy! John Krasinski ogłosił na Twitterze, że film zadebiutuje w kinach już 28 maja 2021 roku. Tu mamy również sprytne połączenie z "Szybkimi i wściekłymi 9" - ta data była bowiem okupowana właśnie przez kolejną odsłonę przygód "Familii". 

Niedawno wystartował serwis streamingowy Paramount+. Podczas ogłoszenia jego debiutu, studio poinformowało, że produkcje pokroju "Cichego miejsca 2" mają debiutować w serwisie maksymalnie 45 dni po premierze kinowej. Z tego wynika, że nowy film Johna Krasinskiego pojawi się w streamingu już 12 lipca 2021 roku (oczywiście pod warunkiem, że Paramount dotrzyma swojej obietnicy).

Pamiętajmy jednak, że wszystkie powyższe plany mogą jeszcze ulec zmianie. Na razie jednak sytuacja wygląda następująco: "Szybcy i wściekli 9" zadebiutuje 25 czerwca, natomiast "Ciche miejsce 2" pojawi się w kinach 28 maja. Miejmy nadzieję, że tak już zostanie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.