"Szybcy i wściekli 9" - na planie doszło do wypadku. Wstrzymano produkcję filmu

23.07.2019 11:48
Vin Diesel|undefined Fot. COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Prace nad nową odsłoną franczyzy o wyścigach samochodowych i rodzinie ruszyły na początku czerwca 2019 roku. Prace jednak wstrzymano, bo na planie doszło do poważnego wypadku jednego z kaskaderów.

W poniedziałek 22 lipca 2019 roku na planie w Leavesden Studios pojawił się helikopter, który przetransportował jednego z kaskaderów do pobliskiego szpitala. Według raportów zagranicznych mediów, mężczyzna ucierpiał podczas nagrywania jednej ze scen akcji, która spowodowała u niego poważne obrażenia głowy. Ten incydent spowodował, że studio Universal zawiesiło prace nad "Szybkimi i wściekłymi 9".

Szybcy i wściekli 9 - na planie doszło do wypadku

Twórcy wydali też oficjalne oświadczenie w tej sprawie na łamach The Hollywood Reporter. Prace zostały wstrzymane, aby skupić się na stanie zdrowia rannego kaskadera:

Na planie "Szybkich i wściekłych 9" w Leavesden doszło do poważnego incydentu z jednym z naszych kaskaderów. Zatrzymaliśmy produkcję na cały dzień, aby skupić się na tej sytuacji.

Przeczytaj także

Rzecznik prasowy zachodniego oddziału England Ambulance Service wyjaśnił natomiast, że wypadek spowodował nagły upadek kaskadera, który spowodował obrażenia głowy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo:

Ambulans, trzech ratowników medycznych oraz helikopter zostały wysłane do Leavesden Studios chwilę przed godziną 12 w poniedziałek 22 lipca 2019 roku z powodu doniesień o mężczyźnie, który upadł i poważnie zranił sobie głowę. Mężczyznę szybko przetransportowano do Royal London Hospital.

Reżyserem "Szybkich i wściekłych 9" jest Justin Lin. Scenariusz napisał natomiast Daniel Casey. W filmie wystąpią: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris "Ludacris" Bridges, Nathalie Emmanuel, John Cena, Helen Mirren oraz Charlize Theron. Produkcja ma trafić do kin już w maju 2020 roku.

Zobacz także: Vin Diesel na planie 9. części Szybkich i wściekłych 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.