TVP chce wykupić produkcje Showmax Polska

Sergiusz Kurczuk
14.12.2018 11:20
logo Shwomax i TVP|undefined Fot. materiały promocyjne

Platforma Showmax ogłosiła, że znika z Polski z końcem stycznia 2019 roku. Przedstawiciele Telewizji Polskiej są zainteresowani wykupieniem produkcji serwisu.

Żyjemy w czasach, w których platformy streamingowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dotyczy to również Polski, w której pojawiają się kolejne serwisy internetowe oferujące popularne filmy i seriale oraz własne produkcje. Jedną z nich był Showmax, który mimo sukcesu niebawem zniknie z naszego kraju. Przedstawiciele platformy powiadomili o tym 12 grudnia 2018 roku w oficjalnym oświadczeniu. Materiały dostępne na Showmax będą dostępne jedynie do 31 stycznia 2019 roku. Abonenci usługi zaczęli zastanawiać się, jaka przyszłość czeka polskie produkcji Showmax Polska. Okazuje się, że może przejąć je Telewizja Polska, która poczyniła już pierwsze kroki w kierunku wykupienia praw do produkcji Showmax Polska.

Showmax Fot. foto: print screen z Showmax.com

Showmax - czy TVP wykupi materiały platformy?

Jak donosi serwis Wirtualnemedia.pl, wiceprezes i członek zarządu TVP Maciej Stanecki, potwierdził, że Telewizja Polska jest zainteresowana ofertą Showmax Polska.

Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy.

Czy to oznacza, że takie produkcje, jak seriale "Rojst", "Botoks", "Kobiety Mafii", "Egzorcysta", programy satyryczne "Ucho prezesa""SNL Polska" oraz filmy "Fanatyk", "Plagi Breslau" czy "Ksiądz" znalazłyby nowy dom? Na razie nie wiadomo. O potencjalne przejęcie Showmaxa przez TVP zapytaliśmy obie strony.  Przedstawiciele platformy nie podali na razie żadnych konkretnych informacji. 

Jeśli chodzi o produkcje oryginalne Showmax - mamy nadzieję, że znajdą nowy dom, ale nie mam na razie na ten temat więcej informacji. Podobnie z licencjonowanymi tytułami, nie mamy na razie informacji na ten temat.

Wciąż czekamy na odpowiedź ze strony TVP.

Showmax - dlaczego wycofuje się z Polski?

Chociaż platforma radziła sobie w naszym kraju bardzo dobrze, o czym świadczą liczne produkcje oryginalne, ale również popularność Showmax Polska wśród użytkowników. Decyzja o wycofaniu się z Polski była więc zaskoczeniem. Właściciel - Naspers Group postanowił wprowadzić MultiChoiceGroup (do której należy Showmax) na giełdę w Johannesburgu. Według wyjaśnień działalność poza Afryką nie mieści się w obrębie obecnie przyjętej strategii grupy, koncentrującej się na rynku afrykańskim. Na razie nie wiadomo, na jaki serwis trafią oryginalne produkcje Showmax Polska.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.