Taika Waititi byłyby dumny! Zobacz zwiastun komedii o wampirze-wegetarianinie

Sergiusz Kurczuk
15.10.2018 15:33
Taika Waititi byłyby dumny! Zobacz zwiastun komedii o wampirze-wegetarianinie Fot. kadr z serialu Fruit Bat

Jeśli myślicie, że wszystkie wampiry to krwiożercze bestie pokroju hrabiego Drakuli, po zwiastunie internetowej serii „Fruit Bat” zmienicie zdanie. 

Wampiry od niepamiętnych czasów sieją lęk w sercu niejednego śmiertelnika. Historie o demonach nocy wysysających krew swoim ofiarom są popularne na całym świecie, ale postacie z mitów i legend skrystalizowały się w konkretny obraz wampira dopiero po premierze powieści grozy Brama Stokera pod tytułem „Drakula”. Od tego momentu potwory o długich kłach weszły do kultury popularnej, głównie dzięki niezliczonej produkcji filmowych i telewizyjnych na ich temat. Nie brakuje również komedii o wampirach. Jedną z nich jest internetowa seria o przewrotnym tytule „Fruit Bat”, opowiadająca o... wampirze-wegetarianinie

„Fruit Bat” - zwiastun komedii o wampirze-wegetarianinie

W sieci pojawił się zwiastun zremasterowanej, rozszerzonej wersji pierwszej części przygód tytułowego stwora, który odstaje od swoich pobratymców. „Fruit Bat” opowiada o wampirze imieniem Eugene, który nie dość, że nie pije krwi swoich ofiar, pragnie polepszyć stosunki między swoim gatunkiem a zwykłymi śmiertelnikami. Ten stan rzeczy nie podoba się bratu Eugene'a Lenny'emu, który stara się ukryć przed wampirzą społecznością styl życia czarnej owcy w rodzinie. 

Za produkcję serii „Fruit Bat” odpowiada Javahead Productions. W głównego bohatera wcielił się David J. Marzano. Jako Lenny wystąpił Peter Coleman. Pierwsza część przygód wegetariańskiego wampira w odświeżonej wersji wkrótce trafi na kanał YouTube Javahead Productions. Obecnie możemy obejrzeć drugą część. W produkcji jest również trzecia odsłona historii o niepijącym krwiopijcy. 

Fruit Bat Fot. foto: materiały promocyjne

Twórcą serii jest Alex J. Murphy. „Fruit Bat” został nagrodzony główną nagrodą na festiwalu filmów i seriali internetowych Top Shorts 2018. Jeśli szukacie pozycji na tegoroczne Halloween, ale zamiast płakać ze strachu, wolicie się śmiać „Fruit Bat”, będzie idealnym tytułem dla Was. Szczególnie polecamy ten serial wszystkim fanom komedii paradokumentalnej „Co robimy w ukryciu?” w reżyserii Taiki Waititiego, opowiadającej o prawdziwym życiu współczesnych wampirów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.