Taika Waititi jako Adolf Hitler w pierwszym zwiastunie filmu "Jojo Rabbit"

24.07.2019 09:07
Jojo Rabbit|undefined Fot. kadr z filmu Jojo Rabbit

Taika Waititi udostępnił w sieci zwiastun swojego najnowszego filmu - komedii "Jojo Rabbit".  Tytułowy bohater jest kilkuletnim chłopcem, który przeżywa niesamowite przygody u boku swojego wyimaginowanego przyjaciela - Adolfa Hitlera.

Każdy, kto oglądał "Co robimy w ukryciu?" z niecierpliwością czeka na kolejną dawkę absurdu od nowozelandzkiego mistrza komedii - Taiki Waititiego, Reżyser "Thora: Ragnarok" zaprezentował pierwszą zapowiedź swojego najnowszego filmu -  "Jojo Rabbit". Jak prezentuje się ta satyryczna opowieść o II wojnie światowej?

"Jojo Rabbit" - pierwszy zwiastun filmu

Waititi jest nie tylko reżyserem i scenarzystą "Jojo Rabbit", ale również wcielił się w jedną z głównych ról - Adolfa Hitlera. Nie chodzi jednak o prawdziwego przywódcę III Rzeszy tylko wymyślonego przyjaciela tytułowego bohatera. Jojo Rabbit (Roman Griffin Davis) to przezwisko kilkuletniego niemieckiego chłopca, któremu przyszło żyć w czasachII wojny światowej. Świat dziecka wywraca się do góry nogami, kiedy odkrywa, że jego matka (Scarlett Johansson) ukrywa na strychu żydowską dziewczynę (Thomasin McKenzie). Chociaż fabuła prezentuje się nadzwyczaj poważnie, Waititi ubrał opowieść w charakterystyczne dla siebie poczucie humoru.

Główny bohater będzie musiał rozprawić się ze swoim ślepym nacjonalizmem i odkryć, że propaganda wtłaczana mu do głowy na siłę przez nazistów jest tak samo głupia, jak jego wyimaginowany przyjaciel, którego źródłem jest rzeczywista postać i źródło całego zamieszania. 

Przeczytaj także

"Jojo Rabbit" - kiedy premiera?

Waititi zapowiedział, że jego najnowszy film to satyra mająca na celu walkę z nienawiścią. Biorąc pod uwagę obecną sytuację społeczno polityczną świata, film pokroju "Jojo Rabbit" bardzo się przyda. Miejmy nadzieję, że komedia przemówi do rozsądku nie tylko głównemu bohaterowi filmu. W pozostałych rolach wystąpią między innymi Sam Rockwell, Rebel Wilson i Stephen Merchant. Amerykańska data premiery została zapowiedziana na 18 października 2019 roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy "Jojo Rabbit" trafi do polskich kin.

Zobacz też: Taika Waititi podkreślił, że Jane Foster będzie "Potężną Thor", nie "Kobiecym Thorem"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.