Taika Waititi o „Jojo Rabbit”: Ten film wkurzy wielu rasistów, co bardzo mnie cieszy

Natalia Hluzow
01.06.2018 18:59
Taika Waititi|undefined Fot. kadr z wideo Entertainment Tonight

Reżyser filmu „Thor: Ragnarok” rozpoczął zdjęcia do swojego nowego filmu „Jojo Rabbit” - antywojennej satyry, którą chce ośmieszyć nazistów, wkurzyć rasistów i... obrazić Hitlera.

Do niedawa był mało znanym reżyserem niezależnych produkcji w Nowej Zelandii, dziś - jego nazwiska nie trzeba już nikomu przedstawiać, a jego poczucie humoru rozpoznawalne jest na całym świecie. Taika Waititi, który nieźle namieszał w filmowym uniwersum Marvela tworząc bezpretensjonalny film „Thor: Ragnarok”, rozpoczął własnie zdjęcia do swojej kolejnej produkcji, filmu „Jojo Rabbit”. Wszechstronny filmowiec jest nie tylko scenarzystą i reżyserem projektu, ale również wcieli się w nim w rolę wyimaginowanego Hitlera.

taika waititi Fot. foto: kadr z wideo

„Jojo Rabbit” - Taika Waititi chce ośmieszyć nazistów i wkurzyć rasistów

Wytwórnia Fox Searchlight ogłosiła, że Taika Waititi rozpoczął właśnie zdjęcia do swojego nowego filmu, które będą realizowane w Pradze w Czechach. Przy okazji tego ogłoszenia na temat projektu „Jojo Rabbit” wypowiedział się też sam scenarzysta i reżyser:

Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia zdjęć do mojej antywojennej satyry. Zgromadziliśmy niesamowitą obsadę i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy niż teraz, kiedy mam okazję wykpić nazistów i ich przekonania. Ten film wkurzy wielu rasistów, co bardzo mnie cieszy.

Reżyser umieścił też na swoim Instagramie pierwsze, bardzo wymowne zdjęcie z planu z równie wymownym opisem.

Tydzień pierwszy naszej anty-ch*jowej satyry, Jojo Rabbit. Nie mogę się doczekać, by podzielić się nią ze światem. Poza tym, jaki mógłby być lepszy sposób na obrażenie Hitlera, niż to, że portretuje go polinezyjski Żyd? #FuckYouShitler @jojorabbitmovie @foxsearchlight

„Jojo Rabbit” - o czym będzie?

Nowy film Nowozelandzczyka jest luźną adaptacją powieści „Caging Skies” Christiny Leuners, która opowiada o chłopcu, który entuzjastycznie przyłączył się do Hitlerjugend, po czym odkrył, że jego rodzice ukrywają w domu Żydówkę przed nazistami.

Waititi zmienił nieco wydarzenia, pozostawiając jednak sens opowieści. W jego filmie zobaczymy małego dziwacznego Niemca wychowywanego przez samotną matkę, którego jedynym przyjacielem będzie wyimaginowany Hitler. Naiwny patriotyzm chłopca zostanie jednak poddany próbie, kiedy pozna dziewczynę, która zmieni jego patrzenie na świat i zmusi go do zmierzenia się z największymi lękami.

„Jojo Rabbit” - gwiazdorska obsada filmu

W filmie wystąpią m.in. nagrodzony Oscarem za „Trzy Billboardy za Ebbing Missouri” Sam Rockwell i znana z „Pitch Perfect” Rebel Wilson. Samotną matkę chłopca zagra natomiast Scarlett Johansson. W rolę głównego bohatera wcieli się początkujący Roman Griffin Davis, w dziewczynę - 17-letnia Thomasin McKenzie, zaś zmyślonego Hitlera (jak zostało wspomniane już wcześniej) zagra sam Waititi.

Film nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale zważywszy na to, że zdjęcia już trwają, możemy spodziewać się go w kinach na początku 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.