Taika Waititi zagra wyimaginowanego Adolfa Hitlera w filmie „Jojo Rabbit”

Sergiusz Kurczuk
15.03.2018 11:08
Taika Waititi|undefined Fot. Album Online/East News

Nowozelandzki aktor i reżyser nie przestaje zaskakiwać. Pojawiły się szczegóły postaci, w którą Taika Waititi wcieli się w filmie „Jojo Rabbit”. 

Taika Waititi to filmowiec, który słynie z niebanalnego poczucia humoru. Na pewno nie można zarzucić mu, że robi szablonowe filmy. Chociaż funkcjonuje w Hollywood od kilku lat dopiero „Thor: Ragnarok” sprawił, że Waititi stał się rozpoznawalny przez widzów, a producenci filmowi przychylniejszym okiem zaczęli patrzeć na jego oryginalne pomysły. Co prawda o artyście zrobiło się głośniej przy okazji komedii „Co robimy w ukryciu?”, ale nie był to sukces na miarę 3. części przygód boga piorunów. Kilka lat temu Waititi napisał scenariusz do filmu „Jojo Rabbit”. Popularność reżysera sprawiła, że w końcu podjęto kroki w kierunku ekranizacji dziwacznej historii. Nowozelandczyk ma wcielić się w jedną z postaci występujących w filmie. Będzie wyimaginowanym Adolfem Hitlerem.

Taika Waititi jako Hitler

Serwis The Wrap zdradza szczegóły fabuły filmu i roli, którą zagra Waititi. „Jojo Rabbit” opowiada historię 10-letniego chłopca, któremu brak ojca. Główny bohater postanawia zastąpić sobie tatę wymyślonym przyjacielem. Tą postacią jest nie byle kto, bo sam... Adolf Hitler. To właśnie przywódca III Rzeszy będzie dotrzymywał dziecku towarzystwa. Waititi zapowiada, że chociaż postać będzie „głupkowata” i zarazem „czarująca”, film nie ma zamiaru promować „sympatycznej” wersji dyktatora. „Jojo Rabbit” w żadnym wypadku nie ma za zadanie przedstawiać hitleryzmu w dobrym świetle. Po prostu Waititi chce w ten nietuzinkowy sposób pokazać świat oczami dziecka. 

„Jojo Rabbit” - o czym jest film?

W sieci pojawił się oficjalny opis najnowszego filmu reżysera, zdradzający szczegóły fabularne. 

„Jojo Rabbit” ze scenariuszem Taiki Waititi („Thor”, „Dzikie łowy”), łączy specyficzne poczucie humoru twórcy z przykuwającymi uwagę bohaterami w satyrze na II wojnę światową, w której 10-letni chłopiec wyśmiewany przez rówieśników i nierozumiany przez matkę, nie może znaleźć sposobu, by się dopasować. Jako rodowity Niemiec próbuje poradzić sobie ze zrozumieniem swojego miejsca w rozwijającym się reżimie faszystowskim, powołując do życia wyimaginowanego przyjaciela, który mu doradza i pomaga się odnaleźć. 

Taika Waititi na planie filmu Thor: Ragnarok Fot. foto: Jasin Boland/East News

Produkcja „Jojo Rabbit” ma się rozpocząć jeszcze w maju 2018 roku. Za film odpowiedzialne będzie studio FOX Searchlight. Film stanie się pierwszą produkcją wypuszczoną na światło dzienne, po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya. Jak widać, kariera filmowca nabrała tempa. Nie wiadomo jednak, czy Waititi powróci w kolejnych filmach Marvel Studios. Co prawda reżyser wspominał o solowym filmie dotyczącym Black Widow oraz żartował na temat komedii romantycznej z Visionem i Scarlet Witch w rolach głównych, ale na razie te produkcje nie zostały potwierdzone przez szefów studia. Szefowie Lucasfilm chcieli nawet, żeby reżyser pracował przy kolejnych „Gwiezdnych Wojanch”, ale Waititi nie widzi swojego miejsca w kosmicznej sadze. Ci, którzy tęsknią za poczuciem humoru artysty, zawsze zostaje sięgnąć po domowe wydanie filmu „Thor: Ragnarok” z wieloma śmiesznymi dodatkami. 

Na razie nie wiadomo, kiedy „Jojo Rabbit” trafi do kin, ale zapowiada się interesująca pozycja, szczególnie ważna dla fanów Nowozelandczyka i gatunku, jakim jest komedia. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.