Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole

Sergiusz Kurczuk
19.10.2017 16:31
Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole Fot. East News/ Value Stock Images

Zielony kod spływający po kinowym ekranie, to element charakterystyczny wszystkich części serii „Matrix”. Po wielu latach w końcu wiadomo co oznaczają tajemnicze symbole.

„Matrix”, a szczególnie jego pierwsza część, to film, który zmienił popkulturę XXI wieku. Chyba każdy zna elementy, które spowodowały, że produkcja sióstr Wachowsky została uznana za arcydzieło kina akcji. Film był brany pod lupę przez wielu naukowców, którzy odkryli złożoność historii poruszającej wyobraźnię milionów widzów na całym świecie. Jednym z nieodłącznych elementów „Matriksa” jest charakterystyczny zielony kod, który niczym deszcz po szybie, spływa niejednokrotnie po kinowym ekranie.

To właśnie tworzywo, z którego wykonany jest wirtualny świat stworzony przez maszyny, traktujące ludzi jak baterie. Przez wiele lat znaczenie tajemniczych znaków pozostawało sekretem. Aż do dziś. Głos w sprawie postanowił zabrać Simon Whiteley, który w rozmowie z serwisem proinertech zdradził, co oznaczają zielone symbole. Mężczyzna jest odpowiedzialny za stworzenie tego kultowego już efektu. Okazuje się, że historia stojąca za powstaniem kodu Matrixa jest... bardzo prozaiczna.

Whiteley w czasie kiedy powstawała pierwsza część filmu, miał narzeczoną pochodzącą z Japonii. „Matrix posiada bardzo wiele odniesień do Kraju Kwitnącej Wiśni, więc Whiteley postanowił zainspirować się jedną z książek swojej ukochanej. Padło na... książkę kucharską! 

Lubię informować wszystkich wokół, że kod Matriksa został stworzony z przepisów na sushi. Bez tego kodu nie ma Matriksa.

Twórca kodu pracuje obecnie w studiu animacji i efektów wizualnych w Sydney Animal Logic. Brał udział w wielu kluczowych produkcjach ostatnich lat. Jego ostatnim dziełem jest film „The Lego Ninjago. Jak widać, czasem prawda jest dziwniejsza od fikcji. Tymczasem cały czas czekamy na nowie wieści w sprawie kolejnej części filmu „Matrix

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.