„Terminator 2” w wersji 3D w zwiastunie z komentarzem Jamesa Camerona

Robert Skowronski
03.07.2017 15:27
„Terminator 2” w wersji 3D w zwiastunie z komentarzem Jamesa Camerona Fot. kadr z filmu

Powiedział, że powróci i tak też zrobi. Na ekrany ponownie wkroczy „Terminatora 2: Dzień sądu”, a w sieci zadebiutował kolejny zwiastun odświeżonej wersji klasycznego dzieła.

To zbiór urywków z filmu Jamesa Camerona, ale dodatkowo uzupełniony o komentarze reżysera. Pierwotnie obraz zadebiutował w 1991. Po 26 latach doczekał się przeniesienia w 3D i jakość 4K. W przypadku Camerona trójwymiar nie dziwi, twórca jest amatorem tej technologii, co udowodnił swoim „Avatarem” oraz przeniesieniem w trzeci wymiar „Titanica”.

Co możemy usłyszeć w czynionych przez twórcę komentarzach?

Obrazy są bardziej realistyczne w 3D. Pojawia się klarowność wizji, dzięki której można się poczuć, jakby naprawdę było się w środku wydarzeń. Od premiery minęło ponad 25 lat. Niektórzy widzowie nie byli nawet na świecie, gdy ukazał się „Terminator 2”. Będzie to dla nich pierwsze zetknięcie się z tym filmem. Udało nam się uzyskać bardzo dobry rezultat wizualny. Teraz wygląda to naprawdę spektakularnie.

„Terminator 2: Dzień sądu” zjawi się na ekranach 25 sierpnia 2017 roku w sieci kin AMC Theaters. Stojąca na ich czele Elizabeth Frank tak skomentowała nadchodzącą premierę klasycznego dzieła w odświeżonej wersji:

„Terminator 2” przetrwał próbę czasu i został uznany przez krytyków za jeden z najlepszych filmów science-fiction w historii kina. Teraz w pełni odrestaurowana wersja potęguje niezwykłe efekty specjalne i wnosi je na nowy poziom.

Terminator T-800 ma za zadanie uchronić od śmierci Johna Connora, który w przyszłości poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom. Na ich drodze staje T-1000, niemal niezniszczalny model Terminatora, który jest zaprogramowany na zabicie chłopaka za wszelką cenę. W historię zostaje też wplątana Sarah Connor, matka Johna, która dekadę wcześniej uszła z życiem przy spotkaniu z T-800. Tak ta historia prezentuje się w jakości 4K:

Istnieje szansa na to, że James Cameron zrealizuje „Terminatora 6”, a przed kamerą stanie ponownie Arnold Schwarzenegger. Wcześniej jednak mamy otrzymać kolejne „Avatary” - pamiętajmy jednak, że premiera kontynuacji jest przekładana z roku na rok.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.