"The Batman" będzie najdłuższym filmem o Mrocznym Rycerzu w historii? Trylogia Nolana się chowa

20.01.2022 14:28
"The Batman" będzie najdłuższym filmem o Mrocznym Rycerzu w historii? Trylogia Nolana się chowa Fot. Everett Collection/East News

W sieci pojawiły się nowe doniesienia dotyczące długości nadchodzącego filmu "The Batman". Jeśli okażą się prawdziwe, to produkcja będzie jednym z najdłuższych obrazów o superbohaterach w historii kina.

The Batman - film będzie najdłuższą produkcją o Mrocznym Rycerzu w historii?

Wygląda na to, że fani Batmana mogą się szykować na prawie 3 godzinny seans z zemstą i mrokiem w rolach głównych. Jak podaje oddział kin IMAX w Melbourne, nadchodzący film "The Batman" Matta Reevesa ma trwać aż 176 minut, czyli 2 godziny i 56 minut (licząc napisy końcowe, które zajmą spokojnie z 10 minut czasu ekranowego).

Polecamy

To oznacza, że film byłby tym samym najdłuższą produkcją o Batmanie w historii (byłby też wysoko w zestawieniu wszystkich filmów na bazie komiksów - zwłaszcza w wersjach nie-reżyserskich). W tym momencie ten tytuł należy do "Mroczny rycerz powstaje" (2 godziny i 45 minut) Christophera Nolana, a w tyle są "Mroczny rycerz" i "Batman v Superman", które liczą około 2 godzin i 30 minut.

Cóż, reżyser i scenarzysta Matt Reeves zapowiadał już lata temu, że chciał się mocno zanurzyć w świat przestępczości Gotham, rozrysować skomplikowane zażyłości między Batmanem, a jego wrogami i sojusznikami, a także przedstawić Bruce'a Wayne'a jako Najlepszego Detektywa na Świecie, a do tego potrzeba czasu - wygląda na to, że aż prawie 3 godzin.

Istnieje też możliwość, że wspomniane 176 minut to łączny czas całego pokazu - razem z reklamami i zwiastunami. Wówczas skracałoby to film o jakieś 20-25 minut, czyli i tak "The Batman" trwałby ponad 2 i pół godziny.

Gwiazdor serii Robert Pattinson niedawno porozmawiał z magazynem Empire. W trakcie dyskusji wyjawił, że "marzy o tym, by spędzić więcej czasu z Mrocznym Rycerzem", a także ma już plany na przyszłość:

Mam już w głowię mapę, która przedstawia, gdzie moim zdaniem psychologia Bruce'a podąży w dwóch kolejnych filmach.

Polecamy

Na temat produkcji w tym samym artykule zabrał głos również producent Dylan Clark, który zasugerował, że to ma być początek większej historii:

Jako pierwszy solowy film o Batmanie w trakcie ostatnich 10 lat, mamy nadzieję, że zbudujemy fundamenty i będziemy mogli opowiadać kolejne historie w tym świecie.

W filmie "The Batman" oprócz Roberta Pattinsona pojawią się m.in. Colin Farrell jako Pingwin, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Real, Barry Keoghan jako funkcjonariusz Stanley Merkel, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon.

Film "The Batman" ma zadebiutować w kinach już 4 marca 2022 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.